Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Noc vědců v Pardubicích ON-LINE

27 listopadu /16:00 - 22:00

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář.
Pátek 27. listopadu 2020 v 16:00 UTC+01 až 22:00 UTC+01
Letos se zaměříme na téma Člověk a robot. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat? S láskou k vědě, k člověku i k robotovi, napište si datum 27. listopadu zejména do svých virtuálních kalendářů a sledujte nás na webu a sociálních sítích.
UNIVERZITA PARDUBICE
Vzhledem k vývoji epidemiologické situace v ČR jsme se na Univerzitě Pardubice rozhodli letošní Noc vědců uspořádat on-line. Těšit se můžete na nabitý večerní program, kterým provede populární moderátor Pavel Cejnar. Připraveny budou videa plná pokusů a poučení i ta, kde budou moci sledující nahlédnout do unikátních laboratoří. Ve speciálním nočním studiu se budou moci návštěvníci virtuálně potkat hned s několika vědci, kteří jim v krátkých rozhovorech přiblíží, na čem zrovna pracují a vysvětlí další zákonitosti vědy a techniky. Chybět nebude ani soutěž pro malé virtuální návštěvníky o speciální ceny Noci vědců.
Detailní program připravujeme.
Vstup na akci je zdarma.
V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Podrobnosti

Datum:
27 listopadu
Čas:
16:00 - 22:00

Místo konání

Univerzita Pardubice
Studentská 95
Pardubice, Pardubický 53009 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 466 036 111
Webová stránka:
www.upce.cz