AktualityPardubickoSport

Běh Univerzity Pardubice pomůže hospicové péči

B 

ěh Univerzity Pardubice bude i letos pomáhat pohybem. Amatérští běžci každého věku nebo fanoušci cyklistiky a koloběžek mají tradičně šanci v sobotu 8. října vyrazit na trať a společně pomocí charitativní sbírky podpořit domácí hospicovou péči. Loni se do akce zapojilo 400 lidí.

„Na trasu se mohou vydat všichni, sportovci i nesportovci, zdolat ji během, chůzí, jízdou na kole či koloběžce, neboť se jedná o nesoutěžní akci,“ uvedl vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Jan Němec. Katedra pořádá akci společně s Univerzitním sportovním klubem Pardubice (USK) a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Všichni, kdo mají chuť sportovat a pomáhat, vyběhnou v sobotu 8. října 2022 z Pernštýnského náměstí v Pardubicích. Od 9 hodin začíná prezentace na běh, při kterém se přesně v 10 hodin běžci vydají na trasu dlouhou 2,5 kilometru. Druhý start v 10.30 hodin vpustí na tříkilometrovou trať také cyklisty a jezdce na koloběžkách.

Organizátoři z Univerzity Pardubice připravili také zajímavý doprovodný program. Společně s Fakultou zdravotnických studií si návštěvníci budou moci například nechat změřit krevní tlak a tělesný tuk nebo se poradit ohledně výživy a pohybu. Taneční pohyb do akce vnese skupina Hroch a na zaregistrované účastníky čekají drobné dárky. Letos poprvé mohou soutěžit také školy o největší počet zúčastněných žáků nebo studentů z jedné školy. Pro nejakčnější školu je připravena zvláštní cena. Podrobnosti najdete na webu https://www.upce.cz nebo facebookové události.
Běh Univerzity Pardubice je sportovně společenskou humanitární akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe a Běhů naděje. Tradiční běh pro zdraví a na podporu Oblastní charity Pardubice se uskuteční v rámci programu Podzimních městských slavností Pardubic.

KDY: 8. 10. 2022 – start 10.00 a 10.30
KDE: centrum Pardubic, start Pernštýnské náměstí