Pardubicko

Krajská knihovna v Pardubicích: Léto s knihovnou

K

rajská knihovna v Pardubicích i letos připravila na období letních prázdnin pro širokou veřejnost bohatý kulturní program.

Návštěvníci se mohou těšit na pravidelné cvičení jógy v plenéru, na tradiční festival Léto na Příhrádku, letos proběhne jubilejní 5. ročník. Každé úterý a pátek v podvečer Příhrádek ožije hudbou, divadlem či poezií. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení písničkáře, zpěváka
a kytaristy Miroslava Palečka, který má ve svém repertoáru nejen vlastní autorské písně, ale
i zhudebněné pásmo básní Jaroslava Seiferta. Pardubická kapela eNDee představí hudební projekt, na kterém se podílí společně s Chrudimskou komorní filharmonii. Nebude chybět
II. Tábornický potlach, kde se opět sejde Osada Příhrádek. Festival startuje 28. 6. divadelním představením Dramatického kroužku při krajské knihovně a představením pardubického Divadla Exil.

Děti se mohou přihlásit na Příměstský tábor s knihovnou, který proběhne první týden v červenci. Motto tábora je Letem prázdninovým světem a na děti čeká program plný zážitků. Užijí si cestování, výlet na letiště a za zvířátky, jsou pro ně připraveny kreativní workshopy, interaktivní knihy, zábava i edukační lekce s roboty.

Ředitelka knihovny Ing. Radomíra Kodetová zve všechny obyvatele i návštěvníky města Pardubice do Knihovního centra u Vokolků. „Budeme rádi, když letní dny strávíte ve společnosti knihovny.  Ať na koncertě, divadelním představení, návštěvou muzejní expozice, opékáním buřtů na potlachu, protáhnete si tělo při józe nebo si zahrajete stolní či venkovní hry, posedíte na terase s výhledem na zámek a dáte si u nás dobrou kávu. Máme připraveny i piknikové deky a relaxační lehátka. A nezapomeňte, 17. května je na Příhrádku Májový jarmark“.  

Podrobný přehled všech akcí včetně cvičení jógy a příměstského tábora pro děti bude uveřejněn na stránkách knihovny a sociálních sítích.