AktualitySport

Vznikl hokejový tým Riders Univerzita Pardubice. Nastoupí do univerzitní ligy

U

 

niverzita Pardubice posílá do letošního ročníku hokejové ligy vysokých škol vlastní tým. Slavnostním podpisem memoranda o spolupráci mezi univerzitou a klubem Riders Univerzita Pardubice se dnes oficiálně představilo zcela nové mužstvo, které bude nastupovat v Univerzitní lize ledního hokeje (ULLH).

Hokejová univerzitní soutěž vznikla loni a tým Univerzity Pardubice, veřejné vysoké školy z tradičního hokejového města, vstupuje do druhé sezóny. „Novému hokejovému týmu naší univerzity držíme palce a osobně nepochybuji, že v této soutěži uspěje. Jsme univerzita v hokejovém městě, proto věřím, že zápasy Riders spojí všech našich 7 tisíc studentů v jeden tým fanoušků,“ uvedla prorektorka Univerzity Pardubice prof. Tatiana Molková.

Tým Riders dnes představil název, nové logo, dres i trenéra mužstva. Je jím Martin Šejba, s asistenty Otakarem Janeckým a vysokoškolským pedagogem Petrem Filipem z Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Máme za sebou několik společných tréninků, ze kterých máme dobrý pocit. Naši konkurenceschopnost ale skutečně prověří dva zápasy přípravného turnaje Tipsport UNI Cup. Chceme hráčům během sezóny nabízet zajímavý tréninkový i zápasový program, který bude slučitelný s náročnými studijními povinnostmi,“ uvedl trenér Riders Martin Šejba.

Na soupisce nového týmu je zatím 25 hráčů, z nichž je 19 studentů univerzity, které podle pravidel ULLH doplňují žáci maturitních ročníků středních škol. Kapitánem týmu je Dominik Bureš, student Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Hráčům je od 18 do 23 let a 13 z nich letos nastupuje do 1. ročníku na Univerzitě Pardubice.

Domácí zápasy bude pardubický univerzitní tým hrát v Enteria Areně, vždy v pondělí od 19:30. Poprvé se na domácím ledě Riders představí 5. října proti týmu Univerzity Palackého v Olomouci. „Dnešnímu slavnostnímu okamžiku předcházela několikaměsíční práce, spojená s organizačními i legislativními úkoly. Za celý management týmu jsem ráda a těším se na první domácí ligový zápas,“ říká Eva Nováková, členka správní rady Riders. „Prosadit se v dnešním hokeji není vůbec lehké, a proto doporučuji všem mladým hráčům, aby vše nesázeli jen na jednu kartu a spolu s tréninkem se věnovali také studiu. Pokud se univerzitní liga bude i nadále takto rozvíjet, věřím, že může k hokeji přilákat další děti i jejich rodiče,“ doplnila hráčská legenda Vladimír Martinec, který je ambasadorem nového týmu Univerzity Pardubice.

Podpisu memoranda se účastnil také předseda České asociace univerzitního hokeje Ing. Tomáš Hlaváč. „Zájem dvou nových týmů o účast v univerzitní hokejové lize je pro nás dobrou vizitkou za první sezónu, která se povedla a měla pozitivní ohlas od hráčů, univerzit i celého hokejového hnutí. Přeji týmu Riders hodně štěstí v naší soutěži a děkuji jejich vedení, že v krátké době dokázalo splnit všechny licenční podmínky, které jsou i v naší soutěži striktně dodržovány.“

Vznik univerzitního hokejového týmu uvítali i zástupci vedení pardubického Dynama. „Být součástí univerzitního týmu může být zajímavou alternativou pro hráče, kteří se neprosadí v profesionálním hokeji, ale chtějí se mu i nadále věnovat. Této myšlence Dynamo fandí a bude s týmem Riders hledat možnosti spolupráce,“ řekl člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.