Aktuality

Nemocnice Pardubického kraje převzala 9 plicních ventilátorů jako dar od výrobce zdravotnické techniky BTL

 

N

 

emocnice Pardubického kraje dostala darem 9 plicních ventilátorů od skupiny BTL. Celkem daruje skupina České republice 300 ventilátorů a 100 000 respirátorů, které si rozdělí Ministerstvo zdravotnictví a jednotlivé nemocnice. Dnes už mezinárodní skupina BTL byla založena v roce 1993 v Česku, zabývá se vývojem a výrobou zdravotnické techniky v oborech kardiologie, fyziologie a estetické medicíny a působí v 56 zemích světa. Společnost poskytuje nemocnicím i zaškolení zdravotnického personálu pro zacházení s novou technikou.

„Daru od skupiny BTL si velmi vážíme a děkujeme za něj. V současné situaci nám pomůže v péči o pacienty s vážným průběhem onemocnění covid-19. Vzhledem k tomu, že pro intenzivní medicínu jsou přístroje podporující dýchání nezbytné, využijeme dar i do budoucna – v péči o ostatní pacienty na oddělení JIP a ARO,“ uvádí Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Aktuálně dobíhá distribuce zdravotnické techniky i materiálů do nemocnic prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví i přímo. Mezi zařízení, která už pomoc obdržela, patří právě Nemocnice Pardubického kraje.

Hned po vypuknutí pandemie jsme měli potřebu prakticky pomoci při celosvětovém boji proti pandemii. Našim českým vývojářům se podařilo v rekordním čase několika měsíců vyvinout a zahájit výrobu kvalitních respirátorů. Na základě volné licence americké firmy jsme pak záhy vyvinuli i vlastní plicní ventilátory,“ popisuje Tomáš Drbal, ředitel společnosti BTL.

„Ukázalo se, že i české zdravotnictví potřebuje od zhoršení epidemické situace veškeré personální kapacity, stejně jako dostatek zdravotnické techniky. Rozhodli jsme se tak Česku pomoci a dostat ventilátory i respirátory co nejrychleji do místních nemocnic,“ dodal Drbal.

Plicní ventilátory i respirátory třídy FFP2 vyvinuté a vyráběné BTL jsou standardně certifikovány pro použití v EU. Respirátory mají také EUA certifikaci v USA. Darovací smlouva byla podepsána dne 26. října mezi resortem zdravotnictví a ředitelem společnosti BTL panem Tomášem Drbalem.

O společnosti BTL

Skupina BTL, založená v České republice, je předním světovým výrobcem zdravotnické techniky pro fyzikální terapii, kardiologii a estetickou medicínu. BTL zaměstnává přes 1 800 lidí ve více než 55 zemích světa. K hlavním značkám společnosti patří Emsculpt a Exilis pro neinvazivní tvarování těla, Emsella pro řešení inkontinence, kompletní nabídka přístrojů pro rehabilitaci či řada diagnostických kardiologických přístrojů propojených informačním systémem Cardiopoint.  www.btlnet.com