Kulturní akcePardubicko

Nejoblíbenějšími pardubickými herci byli znovu vyhlášeni Petra Janečková a Ladislav Špiner

V

ýsledky divácké ankety o nejoblíbenější pardubické herce vyhlašuje Východočeské divadlo tradičně na Divadelním bále. Pandemie covidu však pořádání plesu v historické budově divadla už třikrát po sobě znemožnila, proto divadlo uveřejnilo jména svých nejoblíbenějších herců s drobným odkladem až po premiéře komedie Mimo záznam v sobotu 23. dubna. A protože v loňském roce nebyla anketa kvůli koronaviru ani ukončena, tituly nejpopulárnějších herců zahrnovaly roky 2020 i 2021.

Na pomyslný trůn v kategorii hereček už počtrnácté ve své kariéře usedla PETRA JANEČKOVÁ. Na vrchol divácké oblíbenosti ji vynesla role Královny Alžběty II. v inscenaci Audience u královny, za niž se také dostala do širší nominace na Cenu Thálie. Diváci však i nadále vyzdvihují její ztvárnění Širy ve strhujícím dramatu Mikve. Petra Janečková se s nejvyšším počtem získaných hlasů rovněž stává absolutní vítězkou ankety!

Druhé místo v ženské kategorii patří Martině Sikorové, která v minulých letech anketě už také třikrát kralovala, a na bronzový stupínek po pěti letech v angažmá poprvé vystoupala Veronika Malá.

Divácky nejoblíbenějším pardubickým hercem dvouletky 2020-21 se podvanácté stal LADISLAV ŠPINER, jenž nejvíce hlasů obdržel za roli Macka v komedii Velká bankovní loupež, diváci však stále vzpomínají i na jeho ztvárnění titulní role v Rasputinovi či na kadeřníka Tonyho v Bláznivých nůžkách. Na druhou pozici se z předloňského třetího místa posunul Josef Láska a z druhé příčky na třetí naopak klesl Josef Pejchal.  

Divácké ocenění doprovázely i dary dlouholetých sponzorů Východočeského divadla – Nadace Lenky a Romana Šmidberských věnovala šeky, Elektrárny Opatovice dárkové koše a Klenoty Lejhanec hodnotné šperky.