Pardubicko

Kluby seniorů se od pondělí uzavřou veřejnosti

N

ouzový stav, který vstoupí v platnost od 5. října, s sebou nese opatření, jež ovlivní provoz také pardubických center pro seniory. Všechny městské kluby seniorů včetně Seniorcentra sídlícího na Pospíšilově náměstí se tak od pondělí 5. až do neděle 18. října veřejnosti zcela uzavřou. Omezení se dotknou také provozu základních uměleckých a jazykových škol i středisek volného času.

Spolu s platností nouzové stavu tak bude přítomnost žáků v základních uměleckých a jazykových školách zakázána, bez dětí se budou muset obejít také střediska volného času, tedy městem zřizované Domy dětí a mládeže Alfa a Beta. Vládou přijatá omezení navíc ovlivní i výuku na školách, kde budou vyjma mateřských škol dočasně zakázány výuka zpěvu a hodiny tělesné výchovy, případně další sportovní aktivity. Ty přitom budou povoleny nejen v mateřských školách, ale také v rámci výuky na prvních stupních základních škol.

Na zhoršující se epidemiologickou situaci již zareagovaly také pardubické domovy pro seniory U Kostelíčka a na Dubině, kde od pondělí 21. září platí zákaz návštěv a dočasně přerušeno je i slavnostní vítání občánků, které pořádá pardubická radnice.