AktualityPardubicko

Klienti chrudimského SeniorCentra zažili show s létajícími láhvemi a ohněm!

 

P 

an Petr z chrudimského SeniorCentra SeneCura si v rámci projektu Ježíškova vnoučata přál zažít barmanskou show a dvojice Flair Duo z Plzně mu přijela toto přání splnit. Za doprovodu energické hudby předvedli Lukáš s Martinem triky s létajícími láhvemi, kelímky i ohněm.

 „Do projektu Ježíškova vnoučata se zapojujeme každý rok a je vždycky radost vidět, když se klientům plní jejich vlastní přání. Pánové jsou moc šikovní a skvělí, pan Petr si jejich barmanskou show moc užil a my všichni s ním,“ říká Petra Novotná, vedoucí sociální pracovnice SeneCura SeniorCentra Chrudim.

Flair Duo je dvojice barmanů Martina Pfeifera a Lukáše Nováčka z Plzně, kteří se účastnili soutěže Československo má talent. Tam předvedli skvělé vystoupení jak po vizuální, tak po hudební stránce a jinak tomu nebylo ani v SeniorCentru Chrudim! Obratné ruce barmanů žonglovaly s láhvemi od alkoholu, přehazovaly si je za zády i mezi sebou a poté se ve zhasnuté místnosti v hrdlech létajících láhví rozhořel i oheň. Klienti i pracovníci domova byli nadšení, a hlavně pan Petr se při svém splněném přání pobavil. Nakonec nechybělo samozřejmě ani fotografování s hvězdami dne.

Ježíškova vnoučata jsou celonárodním projektem patřícím k aktivitám nadačního fondu Českého rozhlasu, který probíhá každý rok již od roku 2016. Mohou se do něj zapojit senioři, kteří by si rádi splnili nějaké své celoživotní přání nebo se jen rádi potěšili s nějakou drobnůstkou. „V našich SeneCura SeniorCentrech se snažíme pomáhat klientům žít v domově radostný život a Ježíškova vnoučata jsou krásnou příležitostí, jak je potěšit něčím, po čem sami touží,“ uvedla provozní ředitelka SeneCura Věra Husáková.

Pro klienty je během roku přichystáno několik dalších akcí, kterých se mohou zúčastnit i se svou rodinou a přáteli. Patří mezi ně například letní zahradní slavnost nebo večeře při svíčkách, kterou si mohou užít v atmosféře luxusní restaurace. Podobně jako dvojice Flair Duo navštěvují naše domovy i různé jiné známé osobnosti třeba v rámci akce s názvem Křeslo pro hosta.