Pardubicko

Burza filantropie míří do Královéhradeckého kraje

Burza filantropie je unikátním projektem z dílny Koalice nevládek Pardubicka a Pardubického kraje. Díky ní se daří v Pardubickém kraji realizovat již 11 let zajímavé a inovativní neziskové projekty. Projekt Burzy filantropie zaujal i v Královehradeckém kraji. Ve čtvrtek 15. prosince došlo k podpisu licenční smlouvy mezi Koalicí nevládek Pardubicka a Královéhradeckým krajem.

S pomocí jedinečného projektu Burzy filantropie bylo v Pardubickém kraji podpořeno již 445 prospěšných neziskových projektů v celkové hodnotě téměř 16,4 miliony korun. Podpora těchto projektů je finanční nebo materiální a skládají se na ni při veřejných prezentacích projektů donátoři z řad firem a veřejné správy.

15. prosince 2022 byla slavnostně podepsána licenční smlouva mezi představiteli Koalice nevládek Pardubicka (držitele této unikátní licence) a hejtmanem Královéhradeckého kraje. Od roku 2023 bude systém Burzy filantropie fungovat i v tomto kraji.

„Koncept Burzy filantropie se podařilo rozšířit i do jiných krajů. V letech 2017–2019 burzy proběhly ve Středočeském a Jihočeském kraji a v Kraji Vysočina. Od roku 2023 koncept burzy, díky podepsané licenční smlouvě, přebírá Královéhradecký kraj. V současné době probíhají jednání směřující k podpisu licence i pro Zlínský kraj,“ uvedla Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, která je zároveň garantkou Burzy filantropie v Pardubickém kraji.

Za dobu jedenáctileté existence Burzy filantropie jsme se přesvědčili, že v tomto jedinečném

a inovativním projektu nejde pouze o finanční či materiální podporu prospěšných neziskových projektů, ale díky němu dochází i k budování důvěry, partnerství a k otevřené komunikaci mezi neziskovými organizacemi, firmami a veřejnou správou. To vnímám jako dobrý základ pro vytváření zdravé občanské společnosti. Těší mne, že cestou vytváření této unikátní platformy pro setkávání neziskovek, podnikatelů a veřejné správy se vydává i sousední Královéhradecký kraj,“ sdělil Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor.