Kulturní akcePardubicko

Ševčíkův PIRATE SWING BAND nabídl na svých letošních galakoncertech mimořádný zážitek. I se 4TETem v zádech

Pardubice/Hradec Králové/Jablonec nad Nisou – Na tři tisícovky diváků v celkem třech vyprodaných sálech v Jablonci nad Nisou (Městské divadlo), Hradci Králové (Aldis) a Pardubicích (Dům hudby) byly během prosince svědky unikátní podívané, kterou si pro ně připravila originální východočeská formace PIRATE SWING BAND vedená Jiřím Ševčíkem.

Hodně nabité a atraktivní menu

Hudební senzace oceňovaná doba i v zahraničí nachystala už svůj devátý galavečer s názvem PIRATE SWING BAND Gala. Na něm posluchači mohli zapomenout na všechno, co kdy slyšeli o swingu a zažít neopakovatelné chvíle, kdy je vše jinak a které zároveň dokážou člověka osvěžit a pobavit.

Kapela, která se specializuje na vlastní swingové aranže rocku a popu, opět nabídla hodně nabité a atraktivní menu. Velkolepá a skvěle ozvučená i nasvícená show servírovala celou řadu novinek, ale i osvědčených pecek, které spolehlivě zafungovaly a vysloužily si bouřlivé ovace vestoje.

Co znamená česky zkratka GDPR?

Swingoví Piráti tentokrát odhalili, jak těžký je život muzikanta (a to nejen v dobách covidových), odkryli několik hudebních triků, objasnili, co znamená v češtině zkratka GDPR („Gumujete držky, příjmení rozmažte!) a přidali několik skladeb na téma pohyb včetně malé praktické ukázky „koncertního kardia“.

Potěšili též originální úpravou hitu světoznámé skupiny Queen, s kterou Piráti v minulosti spolupracovali a jejíž kytarista Brian May prohlásil, že styl Pirátů by se dal přirovnat k tomu, když se „Frank Sinatra pouští do Nirvany. Tentokrát si obecenstvo mohlo vychutnat upravený song Living On My Own.

Hudební „bžunda“ k výročí televizního vysílání

Pobavila rovněž každoroční hudební „bžunda“, jak tuto pasáž nazval Jiří Ševčík, tentokrát věnovaná blížícímu se 70. výročí televizního vysílání. V pestrobarevné směsi došlo například na melodie ze seriálů Sandokan, Pan Tau, Létající Čestmír, Sanitka, Arabela, Dallas, Profesionálové či Přátelé Zeleného údolí.    

Swingoví Piráti vzdali letos hold také všem ženám, štabajznám a kočkám, když jim věnovali titulní skladbu z muzikálu Kočky. Na pomoc si přizvali v Hradci Králové a Pardubicích pěvecký sbor Laděníčko, v Jablonci nad Nisou pak pěvecký sbor Vrabčáci. Výkony mladých pěveckých nadějí příjemně rozzářily i některé další písně a byly milým zpestřením letošních galavečerů.

Během nich v premiéře zazněla též společná skladba, pro tuto příležitost otextovaná legendárním Pavlem Cmíralem. Jako (dle vlastních slov) básník a písník dohromady se blýskl i frontman Ševčík, který v průběhu večera interpretoval hned několik svých autorských písňových textů.  

Hvězdný host 4TET byl trefou do černého

Trefou do černého byl rovněž hvězdný host v podobě vokálního seskupení 4TET v čele s Jiřím Kornem, který se na jevišti nejprve objevil sám. Jmenuji se Jirka Korn, jsem zpěvák, narodil jsem a kupodivu ještě žiju,“ rozesmál publikum Jiří Korn, který pak společně s kolegy Dušanem Kollárem, Davidem Uličníkem a Jiřím Škorpíkem předvedl skvělou show.

Stejně jako swingoví Piráti, kteří opět dokázali, že jejich tradiční galakoncerty na konci roku jsou opravdu mimořádným zážitkem a závěrečné standing ovation na všech třech „štacích“ jim tak byly zaslouženou odměnou.