Uncategorized

5 tipů, kde a jak si užít zimní dovolenou doma i v zahraničí

H

 

  ledáte inspiraci pro zimní dovolenou nebo krátký výlet? Vybrali jsme pro vás pět tipů, které vám při rozhodování můžou pomoct. Neseďte o vánočních svátcích doma a vyjeďte za dobrodružstvím.  

Uvažujete, že vyrazíte na výlet za hranice? Před cestou si nezapomeňte sjednat pojištění do zahraničí, se kterým budete mít jistotu pokrytí léčebných výloh třeba v případě zranění. Pokud plánujete aktivní pobyt, myslete na své zdraví a přečtěte si, proč se vám bude hodit úrazové pojištění.

1.     Vyrazte na vyhlídky i v zimě, třeba na Stezku korunami stromů

U nás i v zahraničí najdete místa, kde snadno spojíte zábavu a dobrodružství. Naplánujte si cestu do Krkonoš a navštivte Stezku korunami stromů v Janských Lázních. Jedná se o majestátní dřevěnou rozhlednu s výhledem do širokého okolí, která je celoročně přístupná. I v zimě si tu s rodinou užijete spoustu legrace. Také na Slovensku na vás čeká Chodník korunami stromov, který se nachází nedaleko města Ždiar. Můžete ho navštívit třeba po cestě do Vysokých Tater.

2.  Nebaví vás české sjezdovky? Zalyžujete si na Slovensku  

Pokud už znáte české sjezdovky nazpaměť, vydejte se třeba na Slovensko do oblíbeného střediska Park Snow Donovaly na rozhraní národních parků Velká Fatra a Nízké Tatry. Pokud nejste příznivci lyžování, najdete tu i běžkařské tratě nebo kluziště. Nemáte žádné zimní vybavení? Nevadí. Vše podstatné si zde vypůjčíte v některé z půjčoven.

3.  Užijte si vánoční trhy a vydejte se do některé ze zahraničních metropolí

Nenechte si ujít zajímavá místa, kde můžete obdivovat krásu vánočních trhů a tradic. Mezi nejkrásnější, ale také nejnavštěvovanější, patří trhy ve Vídni a Drážďanech. Nádhernou atmosféru si vychutnáte také v Kolíně nad Rýnem nebo v Mnichově. Pokud vás láká Polsko, vycestujte do historického Krakova či Vratislavi. Nebo poznejte vánoční trhy v Salzburku nebo Štýru. Pokud vám nevadí jet ještě dál, vyberte si Štrasburk či Paříž a zažijte advent po francouzsku.

4.  Dopřejte si odpočinek a hýčkejte své tělo

Hledáte místo, kde byste si odpočinuli a nabrali síly na následující rok? Naordinujte si pořádný zimní relax ve wellness, třeba ve Vysokých Tatrách. Kombinace čerstvého horského vzduchu, saunování a pobytu ve vířivce slibuje blahodárné účinky na vaše fyzické zdraví i psychickou pohodu. V období vánočních svátků doporučujeme navštívit vánoční trhy v blízkém Popradu nebo Kežmarku.

5.  Dovolená v Čechách nemusí být nuda

Jestliže hledáte lokalitu pro aktivní zimní dovolenou a nechce se vám nikam za hranice, v Česku se rozhodně nemusíte nudit. Nezapomeňte si ale před cestou sjednat tuzemské cestovní pojištění, které se vyplatí při rizikových sportech a případných úrazech nebo jako krytí výloh za škody, které během dovolené nemůžete předvídat, např. krádeže, poškození majetku apod.