Uncategorized

Zemřel talentovaný grafik a konstruktér Jiří Zejda

V

čera zemřel po dlouhé nemoci talentovaný grafik a konstruktér Jiří Zejda (40), který byl s europoslancem Tomášem Zdechovským spoluautorem grafického zpracovaní mnoha znaků a vlajek obcí a měst po celé České republice. Grafickou podobu znaku díky Zejdovu talentu získaly obce Kožlí, Číhošť na Havlíčkobrodsku, Veselá na Pelhřimovsku nebo města Třebechovice pod Orebem či Chlumec nad Cidlinou na Královéhradecku.

„Jirka byl neskutečně talentový a přemýšlivý. Vždy se u každého znaku a vlajky snažil odvést tu nejlepší práci. Jím vytvořené znaky a vlajky jsou graficky velmi zdařilé a originální,“ připomněl europoslanec Tomáš Zdechovský, který s Jiřím Zejdou od malička vyrůstal a kamarádil. Zdechovský nechával u Zejdy zpracovávat veškeré své návrhy znaků a vlajek.

„Od malička měl neskutečné malířské nadání a talent. Ve škole nás bavil svým kresleným humorem a obrázky. Škoda, že se tomu více nevěnoval,“ zavzpomínal Zdechovský.

Jiří Zejda se narodil v roce 1980. Vystudoval Gymnázium v Ledči nad Sázavou a ČVUT. Po dokončení studií pracoval jako konstruktér. Mezi jeho největší koníčky patřily automobily značky Porsche. S manželkou Lucií měli syna Šimona.