Kulturní akce

Východočeské divadlo zve na večer s Kristýnou Hulcovou a Matějem Štruncem

V

úterý 25. dubna Východočeské divadlo uvede další díl zábavného diskusního pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny. Moderátorka večera Jana Uherová si do své talk show na Malé scéně ve dvoře tentokrát pozvala dva mladé herce Kristýnu Hulcovou a Matěje Štrunce. Přestože jsou oba v Pardubicích v angažmá teprve od začátku stávající sezóny, příležitostí představit se divákům už měli mnoho. „Nazkoušeli zde několik inscenací, vystupovali v Noci divadel, Kristýna také převzala několik rolí po své kolegyni Elišce Láskové, která se momentálně věnuje mateřským povinnostem, Matěj dostoupil do jedné z hlavních rolí v muzikálu Pekařova žena. Společně dokonce uspořádali i svůj vlastní pořad – komorní recitál Večer Karla Kryla, který proběhl v předvečer Dne boje za svobodu a demokracii,“ rekapituluje autorka večera Jana Uherová.

Kristýna Hulcová v Pardubicích poprvé hostovala už v roce 2017 v inscenaci režiséra Břetislava Rychlíka Kalibův zločin. O dva roky později ji režisér Robert Bellan obsadil do role Lucille v komedii Velká bankovní loupež, za jejíž ztvárnění získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu 2020.

„Oba skládají hudbu, Matěj naposledy pro Fantastické divadlo v Moravském divadle Olomouc, hrají v kapelách a mají i spoustu dalších mimodivadelních aktivit. Stíhají toho strašně moc! A o tom všem si budeme povídat, ale slibuji, že nezůstane jenom u povídání, Kristýna s Matějem zazpívají i několik skladeb, ať už vlastních, či převzatých,“ uzavírá Jana Uherová.