AktualityKulturní akcePardubicko

Východočeské divadlo přivítá první diváky i v Městském divadle

P

o víkendových reprízách Tří veteránů na Kunětické hoře otevře Východočeské divadlo dveře i do Městského divadla, kde ve středu 26. května uvede reprízu parodické crazy komedie Velká bankovní loupež. Svižná inscenace plná hudebních hitů rock’n’rollové éry minulého století, kterou v Pardubicích nastudoval režisér Robert Bellan, se pyšní titulem Komedie diváků 2019 z 20. ročníku GRAND Festivalu smíchu, na němž získala i Cenu studentské poroty a Kristýna Hulcová byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon! Ve hře o jedné netradiční loupeži, v níž nechybí ani pořádná love story, dále hrají Ladislav Špiner, Petr Dohnal, hostující Zbigniew Kalina, Ludmila Mecerodová a mnozí další.

„Na Velkou bankovní loupež, stejně jako na víkendové Tři veterány na Kunětické hoře, jsme sezvali zdravotníky a záchranáře, abychom jim poděkovali za jejich úžasnou práci v uplynulém období,“ říká ředitel divadla Petr Dohnal. Představení je však určené i pro běžné diváky, vstupenky jsou ještě k dostání.

Divadlo také zahájilo prodej červnových představení, program je uveřejněn na webu divadla www.vcd.cz.

Vzhledem k nařízením ministerstva zdravotnictví je prozatím kapacita hlediště redukována na 50 %, vstup je možný pouze s respirátorem a návštěvníci musejí písemně či elektronicky doložit jednu z následujících skutečností – buď že mají 22 dní od prvního očkování, nebo že jsou ve 180denní lhůtě od prodělání onemocnění COVID 19, anebo se prokáží negativním POC antigenním testem ne starším 72 hodin či negativním PCR testem ne starším 7 dní. Rovněž bude namátkově kontrolována teplota. K dispozici samozřejmě jsou dezinfekční prostředky na ruce a divadlo pravidelně prochází čištěním nanočističkou vzduchu Nano-Flow.