AktualityUncategorized

Srovnávače pojištění – v čem lidem pomáhají?

Foto: Helloquence, Unsplash

 

M

ožná už znáte zbožové srovnávače, ve kterých najdete tu nejvýhodnější cenu za zboží, které byste si rádi pořídili. Podobně fungují i webové stránky kalkulaček pojištění, jen se vyplatí koukat i na jiné parametry než jen na konečnou cenu. Které to jsou a jak taková služba funguje?

 

Cena není vše

Většina srovnávačů pojištění vám během pár kliknutí a vyplnění několika údajů nabídne přehlednou tabulku s různými variantami pojistného produktu od více pojišťoven. Jako první vás nejspíše zaujme cena pojištění, která je samozřejmě důležitá. Mnoho provozovatelů takových stránek má s pojišťovnami dohodnuté lepší ceny než na kamenných pobočkách. Více byste se ale měli zajímat o rozsah služeb a pojistné podmínky.

 

Srovnáte, vyberete, zaplatíte – vše z domova

Jako příklad uveďme web Yespojištění.cz. Po výběru typu pojistky a zadání základních informací se objeví tabulka. Kromě instituce, jejího hodnocení zákazníky a ceny si tu můžete v klidu prohlédnout výši pojistných limitů, doplňková připojištění a detaily produktu. Ty obsahují i pojistné podmínky, které byste si vždy měli detailně projít. Následně můžete pojistku sjednat i zaplatit online, zároveň se tak vyhnete čekání na kamenných pobočkách. Také můžete vybírat z produktů hned několika pojišťoven z pohodlí domova.

 

Kromě ceny se určitě zaměřte na celé pojistné podmínky, výši limitů, výluky a případná připojištění. Některé srovnávače nabízí kromě samotné služby i bezplatné poradenství či blogy s doplňujícími informacemi. Důležitý bod představuje i obezřetnost ohledně zákonné licence a pojištění odpovědnosti. Vždy si na webu srovnávače pojištění zkontrolujte, zda tuto skutečnost provozovatel uvádí (podobně jako na stránkách Yespojištění.cz v sekci O nás).

 

Srovnávače pojištění mohou pomoci i vám

S pomocí kalkulaček pojištění a srovnávačů můžete získat ideální pojistku za méně peněz než na klasické pobočce. Při výběru se však spíše zaměřte na to, co za své peníze dostanete a na pojistné podmínky (zejména výši limitů plnění a výluky). Se správným partnerem ušetříte nejen peníze, ale i čas a nervy. Nebojte se změny a věnujte pár minut ověření, zda máte uzavřenou opravdu dobrou pojistku. Nemají ji jinde s lepšími podmínkami?