Kulturní akce

Východočeské divadlo přenáší na Kunětickou horu muzikál Pekařova žena

S

távající divadelní sezónu pardubičtí herci uzavřou na vyhlídce Kunětické hory sérií osmi představení komediálního muzikálu Pekařova žena. Inscenace se sice už druhou sezónu hraje v Městském divadle, 29. června však bude mít premiéru její exteriérová verze. Reprízy se v magickém prostoru pod středověkým hradem odehrají v pátek 30. června, v sobotu 1. července a poté od úterý 4. do soboty 8. července tradičně od 20.30 hodin.

Muzikál o lásce z provensálského venkova pro Východočeské divadlo objevil, z anglického originálu přeložil a jeho první uvedení v České republice zprostředkoval režisér Petr Gazdík, který se do povědomí pardubického publika zapsal inscenací crazy muzikálu Kvítek z horrroru.

Pekařova žena je milou komediální sondou do obyčejného života lidí na venkově v Provence. Námět vychází z ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell, říká režisér.

Hlavní role stárnoucího pekaře a jeho mladičké ženy, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš LněničkaEliška Jechová v alternaci s hostující Alžbětou Trembeckou.

Na Kunětické hoře došlo ke změnám především ve scénografii. Kdo už naši Pekařku viděl, ví, že většina scény stojí na točně, jde o dům, který se otáčí podle toho, v jakém se zrovna nacházíme prostředí. A jelikož točnu na Kuňce nemáme, musel scénograf Petr Hloušek navrhnout a naše dílny vyrobit variantu scény, která se neotáčí, ale naopak je prostorově rozložená po celé šířce jeviště na rondelu pod hradem. Přesun na Kuňku samozřejmě obnáší další a další změny, které divák ani nepostřehne – například drobné úpravy kostýmů nebo výrobu sedmi dámských paruk, které když zmoknou, stále udrží svůj tvar,“ prozrazuje dramaturgyně Anna Zindulková Hlaváčková.

 

 

Radek Smetana