Pardubicko

Vedení středních škol v kraji se ujmou noví ředitelé

K 

onec dalšího školního roku je za dveřmi, do toho nového vstoupí některé střední školy v Pardubickém kraji s obměněným vedením. Pět škol bude mít nové ředitele, dalšímu řediteli se podařilo mandát obhájit. Výběrová řízení se konala během května a června letošního roku, a to nejčastěji z důvodu, že řada dosavadních ředitelů odchází do penze.

„Jedná se o dlouholeté ředitele krajem zřizovaných středních škol, kteří dělali po mnoho let svým školám dobré jméno a nyní odcházejí na zasloužený odpočinek. Ačkoliv jsem se všemi osobně mluvil a děkoval jim za velký kus práce, který v krajském školství odvedli, rád jim poděkuji ještě touto cestou. Řídit a vést střední školu není snadný úkol, ředitel musí být odborníkem ve svém oboru a zároveň schopným manažerem, což se všem zmíněným dařilo, přestože každý z nich vedl rozdílný typ školy,“ uvedl radní zodpovědný za školství Josef Kozel. Nové vedení budou mít ve speciální škole v Ústí nad Orlicí, gymnáziu v Lanškrouně, uměleckoprůmyslové škole v Ústí nad Orlicí, zdravotnické a sociální škole v Chrudimi a gymnáziu a obchodní akademii ve Svitavách.

Další konkursní řízení se konalo na technické a dopravní škole v České Třebové, kde post obhájil současný ředitel školy Jan Kovář. „Pan ředitel má za sebou první šestileté období ve funkci a nutno dodat, že úspěšné. Jsem rád, že bude jako ředitel pokračovat ve směru, kterým se škola v posledních letech udává a naváže tak na svou dosavadní práci,“ dodal Josef Kozel.

Od 1. srpna 2023 tak na pozici ředitele školy nastoupí:

Mgr. Bc. Jana Sejpková, DiS. – Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí (po Mgr. Stáně Doležalové)

Mgr. Jan Růžička – Gymnázium Lanškroun (po RNDr. Věře Šverclové)

Mgr. MgA. Martina Novozámská – Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí (po Ing. Zdeňku Salingerovi)

Mgr. Monika Pelíšková – Gymnázium, obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy (po PaedDr. Bc. Milanu Báčovi, MBA)

Mgr. Jana Zemanová – Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim (po Mgr. Zdeňce Hrochové)