AktualityKulturní akcePardubicko

Východočeské divadlo Pardubice se navrací na Kunětickou horu

U 

ž tento čtvrtek 26. května se soubor Východočeského divadla Pardubice přestěhuje na Kunětickou horu, kde zahájí letošní sezónu plenérového hraní na vyhlídce magického hradu.

Předprázdninová představení pod širým nebem odstartuje divadelní evergreen podle stejnojmenného filmu Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně. Známou hudební komedii zde vloni nastudoval režisér Petr Novotný. Hlavní role nestárnoucího muzikálu o tom, že láska je silnější než příkaz krále, ztvárňují hostující Petr Štěpánek a Martina Sikorová. Diváci se samozřejmě mohou těšit na všechny hity z pera Karla Svobody a Jiřího Štaidla jako Lásko má, já stůňu, Do věží, Když mám tekutou révu a další. Kunětická hora Noc na Karlštejně poprvé nabídne 26.–28. května, reprízy se pak uskuteční 17.–19., 24.–26. a 30. června a 1.–3. července tradičně od 20.30 hodin.

Přestože ani druhý titul nebude na Kunětické hoře novinkou, své publikum si zde jistě opět najde. V kouzelném prostoru pod hradem rodiny s dětmi potěší oblíbená komediální pohádka Tři veteráni rovněž v režii Petra Novotného. V zábavném příběhu tří vysloužilých vojáků, kteří se zapletou do světa kouzel, titulní role hrají Tomáš Lněnička, Martin MejzlíkAlexandr Postler. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o písničku „Není nutno…“ skladatele Jaroslava Uhlíře, kterou si spolu s herci budou moci společně zanotovat. Reprízy jsou naplánovány na 7.–9. července rovněž od 20.30 hodin.

Letní představení Východočeského divadla na Kunětické hoře doplní ještě koncert Anety Langerové z turné Dvě slunce v pondělí 13. června, pohádka Ferda Mravenec v sobotu 11. června s řadou zábavných aktivit pro děti cestou na hrad a romantická klasika Cyrano z Bergeracu ve středu 8. června.