Kulturní akce

Velikonoce plné tradic, skvělého jídla i odpočinku ve valašském moři

Z

ažijte atmosféru Velikonoc na Valašsku a poznejte tradice, které se tady předávají z generace na generaci. Naučíte se plést tatary, ozdobíte si velikonoční vajíčka, upečete mazanec a pochutnáte si na specialitách, které se naučíte sami připravovat. A po procházce probouzející se kouzelnou přírodou Beskyd či po lekci jógy si odpočinete ve valašském moři s luxusním wellness světem. Dokážete si představit lepší oslavu svátků jara?

Bohatý program, skvělá gastronomie i odpočinek ve wellness – právě takové Velikonoce vás letos čekají v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, kde připravili pro hosty Spa hotelu Lanterna a Wellness Horal spoustu aktivit.

 Velký pátek: wellness, jóga, nordic walking i pečení mazanců

Na Velký pátek, který letos připadá na 7. 4., můžete ve Spa hotelu Lanterna začít den Pozdravem slunci na ranní lekci jógy. Můžete pokračovat příjemnou exotickou masáží a pak se vydat za dalším hýčkáním do dvou luxusních wellness světů: L-Spa nabízí termální bazén, whirlpool, finskou saunu, parní lázeň a vyhlášené saunové rituály, které probíhají v komorní meditativní atmosféře a s peelingy plnými zahřívacích olejíčků. Vydat se můžete i do nedalekého Wellness Horal (s termálními bazény, díky nimž se mu přezdívá valašské moře, saunovým světem se saunovými rituály a kardio fitness), kde se díky mnoha vodním atrakcím skvěle zabaví také děti. Bezplatný shuttle servis mezi hotely je tady samozřejmostí.

Děti se odpoledne vydovádí na animačních programech a vy můžete vyrazit na Nordic walking procházku s proškoleným instruktorem po krásné okolní přírodě (hole vám půjčí zdarma). Anebo se můžete v blízkém hotelu Galik zúčastnit Školy pečení velikonočních mazanců!

Bílá sobota: valašské zvyky i pečení pizzy

Bílou sobotu můžete rovněž začít jógou a v 10 hodin se pak vydat na Kurz pečení pizzy v hotelu Galik, klidně i s dětmi… Od pravého poledne až do večera můžete objevovat valašské velikonoční tradice při programu v hotelu Horal: vyzkoušíte si práci skláře při broušení skla, vyřezávání ze dřeva, drátkování a malování vajíček, pletení tatarů, zdobení velikonočních perníčků, výrobu svíček… A celý den bude atmosféru zpříjemňovat dětský folklorní soubor Kyčera s cimbálovkou a ukázkami toho, jak si hrají a hrávala děcka na valašských kotárech.

Velikonoční neděle: Kurz pečení frgálů, tradice a večer s cimbálovkou

I velikonoční neděli můžete zahájit lekcí jógy a pak dopoledne zamířit na Kurz pečení frgálů – speciálních koláčů, které se pečou jen na Valašsku. A co vyrazit na Zvonici Soláň, kde připravili krásný velikonoční program? Budou se tady zdobit kraslice, plést pomlázky, péct perníčky a k tomu bude hrát Cimbálová muzika Soláň. Pěkný velikonoční jarmark se bude konat také u Karlovského muzea, přímo v centru Velkých Karlovic.

Odpoledne jsou pro děti ve Wellness Horal opět připraveny animační programy, zatímco vy můžete zaslouženě relaxovat ve wellness světech, při masážích nebo na procházce. K večeři vám ve Valašské hospůdce Horal i v restauraci Lanterna k lahodným pokrmům zahraje další cimbál a v Lanterně si budete moct vyzkoušet výrobu sýrových korbáčiků v rámci připravené ochutnávky.

Velikonoční pondělí

Svátky jara si v Resortu Valachy můžete prodloužit až do pondělí, kdy si budete moct opět ráno zacvičit jógu, do sytosti si užít oba wellness světy, anebo – pokud jste to nestihli v neděli – zajít si ve 13 hodin na Kurz pečení frgálů.

Zázemí krásně stráveného času s partnerem či rodinou vám budou dělat hotely Wellness Horal nebo Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích. Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii v zážitkové restauraci Vyhlídka ideálním útočištěm pro náročné hosty. Wellness Horal je skvělým zázemím i pro rodiny s dětmi. V obou hotelech najdete luxusní relaxační centra se saunovým světem a nabídkou exotických masáží. Aktivnější hosté mohou využít mnoho turistických cest a cyklotras či tenisové kurty. Pravidelně tu pořádají zajímavé sportovní i kulturní akce. Více na www.valachy.cz