Uncategorized

Kniha Born to Run 2, pokračování světového bestselleru je na světě

 

V angličtině vyšla Kniha Born to Run 2 – The Ultimate Training Guide, pokračování veleúspěšného prvního dílu Born to Run (česky Zrozeni k běhu). Autor Christopher McDougall si k pokračování přizval jako spoluautora běžeckého kouče Erica Ortona a po dlouhých 13 letech společně napsali díl druhý, ve kterém shrnuli vše, co za posledních 15 let v běhání zažili.

Born to Run 2 odhaluje tajemství tréninku, kterým se Chris za pouhý jeden rok proměnil ze zraněného, sklíčeného a obézního bývalého atleta v ultramaratonce. „Naše nová kniha Born to Run 2 je podle nás dokonalým společníkem pro každého, kdo se chce naučit tradiční starověký způsob, jak běžet plynuleji, snadněji a rychleji,“ říká spoluautor Christopher McDougall.

Základem knihy je popis sedmi aspektů, které jsou podle autorů v běhání nejdůležitější. Je to tzv. Free 7: Food, Fitness, Form, Focus, Footwear, Fun and Family (strava, fyzická kondice, běžecký styl, pozornost, obutí, zábava a rodina). Kniha pak přináší cvičení, kterými se lze v jednotlivých aspektech zlepšit.

„Autoři v knize sepsali a chtějí předat čtenářům vše, co za poslední roky s běháním zažili a sestavili tak běžecký manuál pro každého. Jak pro začátečníky, tak i pro profesionály. Prostě pro všechny, kdo běhání milují jako oni,“ říká Aryna Levchenko z českého zastoupení značky minimalistické obuvi Xero Shoes, která je partnerem knihy.

Born to Run 2 obsahuje 90denní tréninkový program Run Free navržený tak, aby vyčistil běžeckou formu, posílil klíčové svalové systémy a připravil člověka na jakkoli dlouhý běh. „Pomocí přístupu Run Free se zbavíte nepříjemných bolestí a předejdete budoucím zraněním. Běhání bude opět zábavné a snadné, bez ohledu na terén a vzdálenost,“ říká Eric Orton, běžecký kouč a spoluautor knihy Born to Run 2.

Knihu čekají překlady do mnoha jazyků včetně češtiny. Oba autoři nyní objíždějí svět se svou roadshow na podporu své knihy a bot Xero Shoes, které podle nich nejlépe splňují požadavky na takové běhání.