Kulturní akce

Vánoční nadílka pro dětské domovy nakonec z královéhradeckého Futura poputuje i letos

 

V

ánoční nadílka pro dětské domovy nakonec z královéhradeckého Futura poputuje i letos

Tradiční předvánoční akce Darujte dětem úsměv nakonec může v obchodní a zábavním centru Futurum proběhnout také letos. Její konání posvětilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Díky charitativní aktivitě organizované Hitrádiem Černá Hora se do dětských domovů a ústavů sociální péče dostanou vyšší desítky dárků a splní se tak vánoční přání tamních dětí a klientů. Letošní již 21. ročník odstartoval v pátek 4. prosince.

„Máme ohromnou radost, že Darujte dětem úsměv lze nakonec uskutečnit. Po celou dobu nouzového stavu i lockdownu situaci bedlivě sledujeme a dbáme vládních opatření. Proto jsme konání celé charitativní akce konzultovali s odborníky a dostali jsme pozitivní stanovisko. Aktuálně je tedy možné až do 13. prosince plnit kreslená přání poslaná Ježíškovi,“ vysvětluje Barbora Chládek, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové, které spadá  do skupiny CPI Property Group.

Ve stánku v přízemí u jídelní zóny naproti hlavnímu vchodu si příchozí u hostesek mohou vybrat konkrétní dopis Ježíškovi a přání splnit, a to každý všední den od 15:00 do 20:00. O víkendu od 10:00 do 20:00. Přáníčka a přání bude možné plnit každý den až do neděle 13. prosince. Pořízené dárky budou následně ještě před Štědrým dnem rozvezeny do jednotlivých domovů a ústavů v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Jmenovitě do dětských domovů v Pardubicích, Dolním Lánově, do dětského centra ve Veské Holici a ústavů sociální péče v Kvasinách a Rychnově nad Kněžnou.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Probíhající charitativní akce Hitrádia Černá Hora má mnohaletou tradici a v královéhradeckém Futuru se koná pravidelně. Akce Darujte dětem úsměv díky štědrosti zapojených návštěvníků a návštěvnic dělá radost dětem z dětských domovů a klientům sociálních ústavů ve východních Čechách. Každým rokem se do projektu koupí vánočního dárku zapojují stovky obyvatel Hradce Králové i z širšího okolí. Tím však adventní pomoc nekončí.

Již při jarním nouzovém stavu putovala výběrová káva či dětské knihy do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Podzimní zásilka z obchodního a zábavního centra Futurum díky velkorysosti hypermarketu Tesco obsahovala několik krabic plných ovoce, nápojů a pochoutek pro zdravotnický personál. Futurum také již přislíbilo finanční pomoc přes 100 000 Kč na nákup zdravotnického materiálu a laboratorního skla. Jedná se o rozšíření dlouhodobé spolupráce mezi královéhradeckými subjekty – například v loňském roce OC Futurum Hradec Králové přispělo nemocnici nákupem nové parenterální pumpy v hodnotě 30 000 Kč.

Aktuálně probíhá také sbírka roušek pro Oblastní charitu Hradec Králové. Během jara se vybralo více než tisíc ochranných prostředků, které charita využila jak pro své zaměstnance a zaměstnankyně, tak i klienty a klientky, a také společenské a deskové hry pro lidi v nouzi. Rouškobox na roušky šité i kupované, pratelné i jednorázové je v centru opět umístěný od listopadu a bude zde, dokud bude na straně charity potřeba roušek nadále aktuální.

V letošním roce se podařilo zprostředkovat a navázat spolupráci mezi hypermarketem Tesco a místními organizacemi, které se starají a vaří pro lidi bez domova. Díky této aktivitě se na straně řetězce daří předcházet plýtvání jídlem a na straně iniciativ solidarita19 a Food Not Bombs zajistit potraviny pro potřebné.