Kulturní akce

V Divadelním klubu Polička zazní hudební poezie

Pro album Svou chvíli, které vyšlo v červnu 2022 na labelu Animal Music, zhudebnil Martin Brunner básně české básnířky a uznávané překladatelky Věry Koubové.

V Divadelním klubu v Poličce zazní 17. prosince komorní podoba těchto písní v netradičním obsazení. Zpěv Markéty Foukalové doprovodí dva klávesové nástroje a představí skladby ve volnější podobě s větším podílem improvizace.

„Moc se do Poličky těšíme. Poličské publikum mám velmi ráda a vždy se tam ráda vracím. I když tentokrát nepřijedu se svou domovskou kapelou Lanugo, ale s kamarády a znamenitými klavíristy, Martinem Brunnerem a Janem Alešem,“ říká zpěvačka Markéta Foukalová.

Martin Brunner, jazzový klavírista a skladatel z Hradce Králové. Hudbě se věnuje už od dětství a navazuje tak na rodinnou tradici, protože jeho tatínek, také Martin, je známý jazzový flétnista. Vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích u prof. Martina Hršela, pak nastoupil ke studiu skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka k jazzovému klavíristovi a skladateli Karlu Růžičkovi. Na kontě má množství spoluprací, projektů a výborně hodnocených alb.

Koncert Brunner – Foukalová – Aleš proběhne 17. prosince 2022 od 20 hodin v Divadelním klubu.

FB událost: facebook.com/events/1558099551281901

O akci: divadelniklub.cz/program/

YouTube: youtube.com/watch?v=55Gb8nYzX8E