AktualityPardubicko

DDM Beta vstoupí do nového roku s lepším zázemím

D

ům dětí a mládeže Beta sídlící v ulici Štolbova vstoupí do nového roku s vylepšeným zázemím. Stavbaři se zde letos pustili hned do několika oprav včetně výměny oken, opravy rozvodů v suterénu a vyměnili také střechu nad přízemní částí objektu. Náklady spojené s těmito pracemi přitom vyšly městský rozpočet na více jak 13,5 milionu korun.

„Dům dětí a mládeže Beta nabízí dětem řadu volnočasových aktivit, pořádá nejen taneční kroužky, ale nabízí také výuku hry na různé hudební nástroje či výtvarné kroužky. Zejména výměna oken za téměř 7,3 milionu korun, která již dobře netěsnila a unikalo z objektu teplo, byla již nutná, objekt je díky novým výplním nyní dostatečně prosvětlen, což je zejména při výtvarných kroužcích velkým přínosem,“ podotýká náměstek primátora pro oblast školství Jakub Rychtecký s tím, že DDM BETA poskytuje zázemí přibližně 1500 dětem docházejícím na různé kroužky, mezi nimi i úspěšnému pohybovému studiu Hroch.

Kromě montáže nových oken spojené s instalací žaluzií a sítí proti hmyzu byly za zhruba 930 tisíc korun opraveny rozvody v suterénu. „Další etapa prací pak zahrnovala potřebnou a nezbytnou rekonstrukci střechy nad přízemím, které nyní zdobí nový světlík a která vyšla na více jak 5,3 milionu korun,“ informuje primátor města zodpovědný za investice Martin Charvát.

Radnice se snaží zvelebovat objekty zaměřené na aktivity pro děti pravidelně, do modernizace DDM Beta investovala již v loňském roce, kdy byl v objektu rekonstruován gymnastický sál za zhruba půl milionu korun. „Podpory zřizovatele, tedy Magistrátu města Pardubice, si velice vážíme, spolupráce je dlouhodobě skvělá. A dvojnásobnou radost nám dělá, když každou změnu v interiérech ocení i děti a jejich rodiče. Máme zkušenost, že pobyt v krásném a zdravém prostředí děti nejen těší, ale také kultivuje jejich chování,“ říká ředitelka DDM BETA Miriam Lukešová.