AktualityPardubicko

Sezemice se těší na tradiční lávku a nový skatepark

K

třetímu  srpnovému víkendu patří neodmyslitelně kromě tradiční pouti také sezemická lávka. Ještě než se ale v sobotu 15. srpna  po čtrnácté  hodině na lávce objeví  první závodníci,  o půl jedné proběhne slavnostní otevření  s malým programem v podání Dana Peka a jeho kamarádů v další části areálu  Park Mlynářka.

 „Firma  Hydro Gas Manufacture, s.r.o., Moravská Ostrava provedla v termínu od 1. května do 30. června tohoto roku veškeré  potřebné práce. Město Sezemice pak následně upravilo terén včetně  osetí trávou a instalovalo lavičky. Celkové náklady ve výši 3.500 000 Kč byly  hrazeny plně  z rozpočtu města Sezemice. Celková plocha skateparku je 901  m2, z toho zpevněná betonová  plocha 576 m2 . Park je navržen jako streetový park se dvěmi výškovými úrovněmi spojenými rampami. Rohové prvky pak mají další dvě výškové úrovně. Tyto  prvky na sebe přímo navazují a dá se mezi nimi přejíždět. Skatepark je dále doplněn skatovými překážkami – boxy a raily. Jezdit na této ploše bude možné na skateboardu, koloběžce, in-line bruslích a BMX kolech. Věřím, že bude areál hojně využíván jako další skvělá volnočasová aktivita pro děti a mládež,“ shrnuje informace o této investici starosta města Martin Staněk.

Sobotní odpoledne pak bude pokračovat sezemickou lávkou. Již po osmašedesáté změří své síly malí i velcí odvážlivci na jízdě přes řeku Loučnou  na kole nebo na trakařích.

Registrace závodníků začíná po 13. hodině. Samotné závody budou odstartovány ve 14 hodin. Soutěží se v několika kategoriích: Jízdy na kole do 12ti let,  nad 12 let, trakaře dvojice muži a dvojice ženy.  Na vítěze ve všech kategoriích čekají krásné poháry a spousta dalších hodnotných cen od partnerů akce. Na putovní poháry  starosty města Sezemice v obou kategoriích  budou jména s časy vítězů  přidána hned po akci. Další ocenění dostane  nejoriginálnější maska na kole, na trakaři  a nejmladší účastník.  

„Jsem rád, že můžeme v této dlouholeté tradici pokračovat. Sezemičtí se potkávají pravidelně na řadě akcí i  v průběhu roku,  ale přece jenom lávka je lávka. Navíc tu o pouti má hodně lidí na návštěvě  i své příbuzné a známé.  Všichni mají tento víkend spojený  právě s touto parádní akcí.  Navíc symbolickým vstupným 20,- Kč přispívá každý divák na činnost našich fotbalových oddílů mládeže, za což jsme moc rádi,“ říká  starosta města Sezemice Martin Staněk.

Přítomní budou moci ochutnávat a vybrat  také nej… sezemického močáka. Tuto soutěž o poháry zajišťuje místní Svaz zahrádkářů.

 V rámci doprovodného programu si mohou malí i velcí vyzkoušet zdarma na řece Loučné jízdu na paddleboardech s Milanem Sádovským.

Sobotní pouťový večer v areálu TJ Spartak Sezemice by si těžko někdo představil bez taneční zábavy a bez známé skupiny STRESOR.

Na své si přijdou také milovníci pouťových atrakcí. Lunapark Rochl přiváží do Sezemic řadu nových zábavných aktivit pro všechny věkové kategorie. Osvěžení  kromě vody bude samozřejmě po celý víkend také na suchu díky  bohatému občerstvení.

 Nedělní odpoledne bude zakončeno  od 17 hodin v sezemickém  kostele Nejsvětější trojice koncertem  populárního písníčkáře  Pavla Helána.

 Pokud tedy nemáte ještě program na tento  víkend, přijeďte do Sezemic,  o dobrou zábavu a pohodu nebude rozhodně nouze. Srdečně vás zve město Sezemice a  TJ Spartak Sezemice – oddíl kopané.

 Celý tento pouťový víkend odstartuje program Sezemické léto. V něm se až do 4. září vystřídá v areálu TJ Spartak Sezemice řada kapel napříč hudebními žánry. Město Sezemice tak chce alespoň částečně nahradit kulturní absenci pro sezemáky za jarní měsíce, kdy díky pandemii byly akce zrušeny.