Pardubicko

Senátorka Miluše Horská uvítá v Pardubicích ministryni životního prostředí Annu Hubáčkovou

H 

ovořit spolu budou o aktuálních problémech ochrany životního prostředí Pardubicka.

Dokáží naše zákony a systém kontrol odhalit různé znečišťovatele životního prostředí? Naslouchá stát v dostatečné míře občanským sdružením, která poukazují na různé problémy s životním prostředím v jejich okolí? To budou jen některé z otázek, které chce senátorka Miluše Horská otevřít při návštěvě ministraně životního prostředí Anny Hubáčkové, která navštíví v pondělí 5. září Pardubice.

„Již delší dobu mě zaměstnává kauza Prachovice, kdy si obyvatelé okolních měst a vesnic stěžují na nasládlý zápach. Tamní cementárna při výrobě spaluje odpady, vše pak často zapáchá, na což poukazují občané peticí i dalšími aktivitami“, vysvětluje senátorka Horská s tím, že problém se táhne již několik měsíců a dosud se nic nezlepšilo. Podle Horské to ukazuje na to, že stávající legislativa není zcela v pořádku a bylo by třeba ji změnit tak, aby se více dalo na tyto aktivity občanů.

„To si představte, že z vás chtějí udělat jen nějaké křiklouny, očernit vás a dál pokračovat. Zápach přetrvává, ale přetrvává i názor lidí, že nemohou nic změnit. To není v pořádku. Myslím, že by si i vláda měla zjistit přímo z terénu, v čem jsou problémy. Proto velmi vítám to, že si i o tom promluvíme s paní ministryní. Bude mě zajímat, jaké zkušenosti s podobnými kauzami má a jestli to chce nějak změnit“, pokračuje senátorka.

Ministryně Hubáčková přijíždí do Pardubic právě na pozvání na pozvání senátorky Horské, která jí seznámí s různými aktuálními problémy, které tíží z pohledu ochrany životního prostředí její volební obvod.

Na pracovním obědě se zástupci neziskového sektoru a také na schůzce na Pardubickém kraji chtějí obě političky hovořit i o prioritách ČR v rámci předsednictví v Radě EU, ale také například o tom, jak efektivně zadržovat vodu v krajině. Součástí programu bude i odpolední debata s bývalým předsedou Senátu Petrem Pithartem.

Více informací o programu ministryně naleznete na www.milusehorska.com