AktualityPardubicko

Ruku v ruce jsme zvládli více aneb Nový projekt podpořil nejen gastro služby v Kosatci

 

Č 

eská abilympijská asociace přišla loni na podzim s projektem „Ruku v ruce“. Měl tyto hlavní cíle: podpora lokálních složek integrovaného záchranného systému (zdravotnického personálu, hasičů, policistů, dobrovolníků); výroba a rozvoz produktů z pekárny a výrobny zdravých svačinek v Kosatci; udržení pracovních míst pro osoby s hendikepem.

Základní informace byly zveřejněny na portálu Darujme.cz, sdíleny na sociálních sítích a zasílány e-mailem. Lidé pak mohli od konce října do půlky prosince přispívat Kosatci libovolnou částkou. Z výtěžku se financovala výroba a dovoz občerstvení nejvytíženějším oddělením Pardubické nemocnice, hasičům, policistům a také poskytovatelům pobytových sociálních služeb v Pardubicích, kteří byli v pomyslné první linii boje s koronavirem.

Jinými slovy, Centrum Kosatec peklo čerstvé pečivo (chleby, rohlíky, koláče, kaiserky, vánoční cukroví) vyrábělo svačiny (plněné bagety, tortilly, ovocné a zeleninové misky). A jeho zaměstnanci řidiči to všechno rozváželi… Největší zájem byl o obložené housky a bagety, plněné tortilly, velké koláče a balíčky cukroví.

Více než stovka dárců poskytla celkem 126 500 korun. Stojí za zmínku, že „Ruku v ruce“ výrazně podpořili zaměstnanci pardubické pobočky ČSOB Pojišťovny.

(pel)