TuristikaUncategorized

Poslali vás do prčic? Jděte do Prčice!

 

N

ejmasovější turistický a dálkový pochod Praha–Prčice (ale i odjinud) v předchozích dvou letech „zrušil“ covid. Letos se situace vyvíjí lépe, proto se dá předpokládat, že se v sobotu 21. května vydají na 55. ročník tisíce přátel pohybu v přírodě; věříme, že také řada návštěvníků našeho webu. Nabídka tras je přitom široká: z celkového počtu 21 je jedna pěší pro děti, čtyři cyklo včetně jedné dětské a speciální „vozíčkářská“ pouze pro držitele průkazů ZTP nebo ZTP/P s doprovody.

Do organizace letošního pochodu ovšem výrazně zasáhly stavební práce na železniční trati z Prahy do Českých Budějovic a s tím spojená výluka provozu mezi stanicemi Olbramovice a Chotoviny. Proto museli organizátoři provést zásadní úpravy včetně omezení počtu účastníků.

Tou nejdůležitější je nutnost přihlásit se na zvolenou trasu předem elektronicky, a to do čtvrtka 19. května do půlnoci. Zároveň s tím je potřeba bezhotovostně uhradit jednotné startovné ve výši 40 korun. Po zaplacení částky přijde každému potvrzující e-mail s potřebnými startovními údaji. Ten je potřeba vzít s sebou – po jeho předložení v místě příslušného startu (pochodníci uvedení na jedné registraci z něj musí vyjít společně) turisté obdrží mapu pochodu s prostorem na kontrolní razítka.

Všichni zájemci o účast by si měli ve vlastním zájmu na webu www.praha-prcice.cz podrobně prostudovat především část Důležité info.

Každopádně 21. května zdrávi došli!