AktualityPardubicko

Pardubičtí Piráti a Zelení: Nabízíme alternativu ke statu quo

  

Oslabit vliv populistického ANO na řízení Pardubic je možné. ANO by nemuselo získat post primátora, ani mít většinu v radě města. Lze to docílit pomocí koordinovaného postupu tří subjektů, které byly zvoleny do zastupitelstva, koalic Piráti: 42projektu.cz, Společně pro Pardubice a SPOLU.

ANO vytvořilo blok s Žijeme Pardubice. Dohromady mají 16 zastupitelských mandátů. Společný blok Pirátů, Společně pro Pardubice a SPOLU by měl dohromady o jeden více, tedy 17 mandátů. „Měli bychom silnější pozici v celém zastupitelstvu. V případné koalici s ANO by potom náš blok získal většinu v radě města a přirozeně i post primátora města pro lídra SPOLU,“ říká Ivana Böhmová, zastupitelka za Českou pirátskou stranu.

„S touto možností jsme seznámili zástupce SPOLU na osobní schůzce. Na nich to nyní stojí, dle jejich vyjádření ale takovou variantu ani nezvažují, skoro to vypadá, že je vše dávno domluvené. Víme, že Žijeme Pardubice jsou s ANO svázáni pupeční šňůrou. Zdá se, že koalici SPOLU rovněž vyhovuje hrát s ANO druhé housle. Je smutné, že bez boje odevzdávají po třetí primátorský řetěz do rukou populistického projektu trestně stíhaného oligarchy. Pojďme dělat hodnotovou politiku. Může to být náročná cesta, ale dlouhodobě se to vyplatí,“ dodává Böhmová.

Vyzýváme koalici SPOLU a Společně pro Pardubice, aby zvážili koordinovaný postup při vyjednávání o koalici s hnutím ANO.