AktualityPardubicko

Pardubické Piráty povede do letošních komunálních voleb Ivana Böhmová 

V pirátských primárkách byla do čela kandidátky zvolena Ivana Böhmová – zastupitelka, aktivní členka Komise pro výchovu a vzdělávání a veřejně činná Pardubačka. V prvním lednovém týdnu si ji členové a členky místního pardubického sdružení vybrali jako lídryní pro nadcházející komunální volby v roce 2022. 

Ivana Böhmová, která bude z čela kandidátky aspirovat na post primátorky krajského města, je pedagožka a matka tří dětí. V rámci zastupitelského klubu se věnuje především oblasti vzdělávání a sportu, prioritou je pro ni otázka bydlení a životního prostředí. Svoje silné stránky vidí hlavně v komunikačních a sociálních dovednostech a ráda by přispěla ke změně politické kultury, která je podle ní v Pardubicích nastavena velmi autoritativně a kompetitivně. 

„Nechceme město, které se zadlužuje kvůli nesmyslným obřím pomníkům současných politiků. Nechceme, aby Město pouze hasilo to, co zrovna hoří.

Přejeme si město, kde se dobře žije, které přemýšlí nad svým rozvojem, svou budoucností a které skutečně naslouchá svým obyvatelům.

Město, které se postaví čelem k současným naléhavým výzvám jako je dostupné bydlení, moderní školství nebo životní prostředí“, představila svoji vizi Böhmová na celostátním fóru Pirátské strany.

Zatímco lídra si Piráti zvolili již nyní, zbytek čela budou členky a členové volit během následujících měsíců. Hlasování probíhalo tradičně online, přičemž hlasovat mohou všichni aktuální členové místního sdružení.