Pardubicko

Pardubická Stoka? Piráti a Zelení žádají konec politiků, kteří jsou v hledáčku policie

N 

a pardubickém magistrátu zasáhla Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) s podezřením na manipulaci veřejných zakázek. Piráti a Zelení vyzývají exprimátora Martina Charváta (ANO) a další aktéry kauzy k odstoupení ze všech veřejných funkcí a vedení Rozvojového fondu Pardubice (RFP) ovládané ANO k rezignaci. Jinak zváží hlasování o konci ANO ve vedení města.

„Protimafiánský útvar na radnici nepřišel na kafe, ale s podezřením na organizovanou manipulaci veřejných zakázek. Aktéři kauzy nesmí zůstat nikde, kde mohou rozhodovat o penězích Pardubáků,” říká zastupitel za Piráty Dominik Bečka. „Podezření policistů jsou závažná, je to hotová pardubická Stoka. Odmítne-li ANO situaci důrazně řešit, ztratí i poslední zbytky důvěry občanů. Pak je na místě navrhnout odvolání všech zástupců hnutí z vedení města,” vysvětluje Robert Hrdina (Zelení).

Zakázky, které jsou podle informací z médií předmětem zájmu policistů, Piráti a Zelení tvrdě kritizovali. „Upozorňovali jsme na prodražování stavby stadionu salámovou metodou, žádali přesné informace k podivnému průběhu tendru na stavbu parkovacího domu. Marně. Teď už možná víme proč,” dodává pirátský zastupitel Lukáš Havlena.