Pardubicko

Pardubice postoupily do národního finále o nejvyšší mrakodrap Evropy

S

třední průmyslová škola stavební Pardubice postoupila do šestičlenného českého finále mezinárodní soutěže HSF System Modelium 2023. Národní finále se uskuteční v pondělí 5. června v Ostravě v sídle stavební skupiny HSF System, která je pořadatelem a generálním partnerem soutěže. Šestice finalistů si v národním finále rozdělí 22 500 Kč.

O účast v národním finále usilovalo 32 týmů z 23 středních stavebních škol z celé České republiky. „Chtěl bych všem žákům poděkovat za perfektní přístup k zadání soutěže. Modely jsou moderní, nápadité a kvalitně zpracované, takže bylo velmi obtížné vybrat do finálového kola ty nejlepší. Středoškolské týmy odvedly opravdu špičkovou práci,“ uvedl Jan Hasík, generální ředitel a předseda představenstva stavební skupiny HSF System.

Národní finále v Česku přivítá talentované stavařky a stavaře ze Střední školy polytechnické Brno, SPŠ stavební Havířov, OA a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, OSŠP Kolín a Střední průmyslové školy stavební Pardubice (2 týmy). Vítěz národního finále si odnese 15 000 Kč. Vlastní ocenění v hodnotě 7 500 Kč udělí zaměstnanci stavební skupiny HSF System v Česku.

Čtyři nejlepší stavby z českého finále, doplněné o čtyři nejlepší slovenské stavby, následně postoupí do mezinárodního superfinále. Osm středoškolských týmů z Česka a Slovenska se utká o prvenství v úterý 20. června v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Vítěz superfinále získá 25 000 Kč, stříbrná škola 15 000 Kč a bronzový tým 10 000 Kč. Ocenění v hodnotě 5 000 Kč ještě udělí veřejnost prostřednictvím sociálních sítí soutěže HSF System Modelium.

Cílem 15. ročníku mezinárodní soutěže HSF System Modelium bylo vytvořit původní model z vlnité lepenky na téma „Nejvyšší mrakodrap Evropy“. Odborná porota bude na modelech ve finálových kolech posuzovat zejména originální a neotřelý nápad, moderní přístup ke zpracování, kreativitu a invenci.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

——————————————————————————————————————————————————-

Stavební skupina HSF System

Mezinárodní stavební skupinu HSF System tvoří česká stavební společnost HSF System (vznikla v roce 2002) se sídlem v Ostravě a slovenská stavební společnost HSF System SK (vznikla v roce 2010) se sídlem v Žilině. Stavební skupina HSF System má další pobočky v Praze, Brně, Plzni, Bratislavě, Prešově a Nitře. Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní pláště moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí. Správu budov zajišťuje prostřednictvím společnosti SK Facility. Developerské projekty realizuje pod značkou ANTRACIT.

Česká společnost HSF System je držitelem Ceny hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost za rok 2022 v kategorii firem do 250 zaměstnanců. Rating Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství RABF za roky 2018-2022 zařadil společnost HSF System a.s. na 10. místo mezi 1235 posuzovanými stavebními firmami v České republice. Společnost HSF System získala také prestižní titul Stavba roku 2020. Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje. Slovenská společnost HSF System SK se opakovaně umístila v žebříčcích TREND Top 100 a Eurostav mezi předními stavebními firmami na Slovensku. Tomáš Kosa, jednatel společnosti HSF System SK, která patří do mezinárodní stavební skupiny HSF System, se dostal mezi šestici finalistů prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2022 na Slovensku.

Developerská skupina ANTRACIT

Česko-slovenská developerská společnost ANTRACIT se zaměřuje na individuální řešení dle přání klienta. Do jejího portfolia patří logistické, výrobní a administrativní projekty na území České a Slovenské republiky. Pro koncové klienty připravuje developerské projekty na vlastních pozemcích. U každého projektu zajistí komplexní služby od návrhu a úpravy využití prostoru přes zpracování projektové dokumentace, vlastní výstavbu až po správu a údržbu nemovitosti. Referenční projekty: ANTRACIT House, Ostrava; IANP, Ostrava; ANTRACIT Point, Žilina; ANTRACIT Senec.