AktualityPardubicko

Pardubice mají po týdnu od založení sbírky pro Moravskou Novou Ves na účtu přes půl milionu korun

P

 

ardubice mají po týdnu od založení sbírky pro Moravskou Novou Ves na účtu přes půl milionu korun. Během skvělého benefičního koncertu tří pardubických kapel pro Moravu se včera na Pernštýnském náměstí vybralo 101 226,- korun v hotovosti, přes QR kód pak na sbírkovém účtu přibylo dalších 20 550,- korun. Na historickém náměstí vystoupily skupiny Marien, Endee a Ready Kirken.

Od včerejšího večera přibylo na sbírkovém účtu města 20 550 korun poslaných převodem, ráno tak ukazoval celkovou částku 412 284 korun. Pořadatelé koncertu během dnešního dopoledne donesli dalších 101 226 korun vybraných během večera v hotovosti.

Na benefičním koncertu pardubické univerzity UPCE hraje pro Moravu, který se konal už ve středu 30. června, vystoupili členové Východočeského akademického orchestru a další hudebníci z pardubické umělecké scény a celkem se podařilo vybrat 31 105 Kč. I tyto peníze poputují do tornádem zasažené Moravské Nové Vsi.

Jménem kapel, města, univerzity a dozajista i Moravské Nové Vsi všem děkujeme za účast na koncertech a solidaritu.

Městys Moravská Nová Ves se zhruba 2600 obyvateli je jednou z největších obcí Moravského Slovácka. Nachází se v národopisné oblasti zvané Podluží, mezi městy Břeclav a Hodonín, v nejjižnějším cípu Moravy, u hranic se Slovenskem a Rakouskem. Je jednou z nejvíce postižených obcí jižní Moravy, kterým bouře 24. června způsobila mnohamilionové škody a vyžádala si nejméně šest lidských životů.

Pomůžeme společně, děkujeme!