Aktuality

O Červeňáku se bude debatovat online

M

agistrát města Pardubic se rozhodl uspořádat veřejné online setkání, zaměřené na budoucnost bývalého vojenského prostoru Červeňák. Cílem společného setkání s místními rezidenty přitom je prodiskutovat, jakým směrem by se dále mohla tato lokalita vyvíjet a co by měla občanům Pardubic v budoucnu nabídnout.

„Rádi bychom z této lokality vytvořili pro veřejnost lákavé, a hlavně bezpečné místo. Rozhodli jsme se proto uspořádat tuto online diskuzi, abychom zjistili, jaké požadavky a představu veřejnost má, co by zde podle lidí mělo vzniknout či jaké změny navrhují. Připomínky, které v rámci diskuzí zazní, nám totiž mohou pomoci při vytváření územní studie, na které město spolupracuje s Iniciativou Přírodní park Červeňák a která jasně stanoví, jaké bude využití této lokality či jaké úpravy budou v území provedeny,“ informuje náměstek primátora Jan Nadrchal.

Do debaty, která se bude konat ve dvou termínech, 12. a 19. listopadu vždy od 18 hodin, budou moci svými názory přispět jen předem přihlášení účastníci s fungujícím mikrofonem a kamerou. Pro registraci, která je možná prostřednictvím speciálního formuláře, je přitom nutné zadat své celé jméno, e-mail a místní příslušnost či organizaci, kterou zájemce o účast v setkání zastupuje. Přihlášeným účastníkům bude na e-mail zadaný při registraci zaslán před zahájením online setkání odkaz, jehož prostřednictvím se dostanou do virtuální komunikační síně v rámci platformy Zoom. S podrobným scénářem i informacemi o funkcích této platformy budou účastníci seznámeni hned v úvodu této moderované online diskuze, která by měla trvat 90 minut.

Registrace na jeden z termínů je možná do 10. listopadu 2020 na webu http://bit.ly/Cervenak.