AktualityPardubicko

Nové uplatnění na trhu práce pro maminky i nezaměstnané

T

řetím rokem běží projekt z dílny Koalice nevládek Pardubicka s názvem „Štěstí přeje aktivním a dobře připraveným“. Zaměřuje se zejména na osoby vracející se na trh práce po mateřské či rodičovské dovolené. Umožňuje jim stát se atraktivnějšími pro zaměstnavatele a zároveň lépe sladit rodinný a pracovní život.

Projekt „Štěstí přeje aktivním a dobře připraveným“, který již běží do finále, pomohl nalézt nové uplatnění více než 35 osobám, převážně maminkám na rodičovské dovolené z Přeloučska a okolí Heřmanova Městce. „Třetí nejsilnější skupinou nezaměstnaných jsou osoby pečující o malé dítě.
A právě tento projekt jim pomohl vrátit se na pracovní trh a získat zdravé sebevědomí. Po absolvování motivačních kurzů si mohli vybrat rekvalifikaci, stáž nebo zaměstnání se mzdovým příspěvkem,“ nastínila možnosti  projektu Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

REKVALIFIKACE, STÁŽE A ZAMĚSTNÁNÍ V HODNOTĚ  VÍCE NEŽ 1,3 MILIONŮ KORUN

Úspěšný projekt, který bude ukončen v závěru roku 2021, vykazuje již nyní konkrétní výsledky. I přes komplikující vliv koronavirové situace proběhly všechny plánované aktivity projektu. Postupně se ve třech bězích uskutečnilo 36 bezplatných vzdělávacích seminářů pro osoby zapojené do projektu. Semináře byly zaměřeny na sebepoznání, komunikaci, tvorbu pracovní vize, osobní image, job klub aj.  V rámci projektu využilo 18 osob možnost rekvalifikace v souhrnné hodnotě 223 400 Kč. Z rekvalifikovaných osob si dokonce 8 založilo živnost, díky níž budou v regionu nové podnikatelky např. v oborech kadeřnice, cukrářka, masérka nebo výživová poradkyně. Dalších 27 osob získalo stáž nebo zaměstnání celkem za 1 091 904 Kč.

„Není bez zajímavosti, že téměř polovina z této částky, konkrétně přes 506 tisíc Kč, směřuje do zaměstnávání maminek po rodičovské dovolené v některé z neziskových organizací v Pardubickém kraji. Posilu z projektu získaly například Amalthea, Zelený dům Chrudim, Rodinné centrum Kulihrášek  a ještě dalších 8 organizací,“ upřesnila Monika Konířová, manažerka projektu.

„Projekt mi pomohl nalézt rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem. Absolvovala jsem doplňující kurz v oboru účetnictví a vyzkoušela uplatnění nových dovedností na dvou stážích, díky nimž jsem měla příležitost nahlédnout do prostředí a způsobu práce v neziskových organizacích,“ uvedla Veronika Jelínková, jedna z úspěšných klientek projektu.  

 „Těší mne, že Koalice nevládek Pardubicka není jen informační a poradenskou platformou pro neziskové organizace v Pardubickém kraji. Její aktivity přesahují také do oblasti realizace projektů zaměřených na dobrovolnictví, slaďování rodinného a pracovního života, podporu prorodinných aktivit. Díky projektům jako je Štěstí přeje aktivním a dobře připraveným se její záběr rozšiřuje i na posílení zaměstnanosti v neziskovém sektoru,“ doplnil radní Pardubického kraje Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Zaměstnavatelé v pardubickém kraji, chybí vám krátkodobá pracovní síla?

V rámci podobného projektu „Aktivně ke štěstí a spokojenosti“ z dílny Koalice nevládek Pardubicka je možné vyslat k vám stážistku placenou z tohoto projektu až na 3 měsíce. Nebo ji můžete na stejnou dobu zaměstnat a získat na ni měsíční příspěvek do výše 26 760 Kč včetně odvodů. Spolupráce je výhodná pro obě strany. Zaměstnavatelé získají zdarma krátkodobou pracovní sílu, kterou po té mohou dále zaměstnat. Účastnice projektu načerpá nové zkušenosti na pracovním trhu a zároveň je podporována finančně z prostředků projektu. Pokud jste zaměstnavatelé v komerčním, veřejném či neziskovém sektoru a potřebujete krátkodobou výpomoc, je tato nabídka šitá na míru právě vám. Kontaktujte manažerku projektu Moniku Konířovou na tel. 607 230 051 s návrhem oboru, ve kterém  stážistku nebo novou zaměstnankyni uplatníte.

HLEDÁTE SMYSLUPLNOU PRÁCI? PŘIHLASTE SE DO PROJEKTU„AKTIVNĚ KE ŠTĚSTÍ A SPOKOJENOSTI“

Je tu výzva především pro maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené. V projektu je ještě několik volných míst v dalším běhu. Je to velká výzva i pro nezaměstnané, kterým po absolvování motivačních kurzů pomůžeme nalézt vhodnou práci. Více informací ke stážím, podporovanému zaměstnání
a k zařazení do dalšího běhu projektu podá koordinátora kurzů Marta Lindušková na tel. 734 440 261.