AktualityKulturní akcePardubicko

Na Velikonoce obsadí Příhrádek živá zvířata

 

Pardubice Se sílícím jarem sílí i kulturní dění v Krajské knihovně v Pardubicích a Knihovním centru U Vokolků. Přijďte si s námi užívat jaro v neděli 10. dubna od 10 do 18 hodin, kdy se otevře Velikonoční jarmark v areálu na Příhrádku.

Budou zde na vás čekat domácí zvířata z Apolenky, dvě vystoupení renesančních tanců v podání souboru Perchty von Bladen a stejně tak dvě pohádková představení loutkového divadla pro děti. Po celý den si budete moci u našich stánků zakoupit  Jídlo s příběhem, medovinu či pekařské výrobky. Seznámíte se s prací a výrobky dráteníků, včelařů či studentů Střední školy služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové, která si krom velikonoční výzdoby a pekařských pamlsků zároveň připravila workshop pro rodiče s dětmi s velikonoční tématikou. V ateliéru  si tak budete moci nazdobit perníčky nebo si uplést pomlázku.  Zrelaxovat se pak můžete u hraní venkovních her pod naší terasou či u kávy a deskové hry v kavárně. Tato akce se koná v rámci projektu  Vilém 500 (500 let renesance ve východních Čechách).

Do našeho programu se také vrací oblíbený pořad Setkání s osobností, kterou tentokrát bude Klára Gočárová, spisovatelka a pravnučka slavného architekta, s níž plánujeme besedu ve středu 20. dubna od 17 hodin v univerzálním sále knihovny na Pernštýnském náměstí.

Na obě akce je vstupné zdarma. Podrobnosti zveřejníme na webu knihovny.