Pardubicko

Lúčnica dobývá česká královská města

L 

egendární umělecký soubor slaví 75 let od založení a při této příležitosti vyráží na velké turné s výběrem toho nejlepšího ze slovenského folklóru.

Lúčnica je (česko)slovenský poklad, na který jsme právem hrdí. Maximální nasazení, do detailu propracovaná vystoupení, profesionalita a zejména láska ke slovenskému folklóru. To jsou důvody, proč se Lúčnica již desítky let drží na výsluní a vystupovala s hvězdami jako je Karel Gott nebo Helena Vondráčková.

Letos Lúčnica slaví 75 let existence a po celou tu dobu byla důležitou součástí nejen slovenské, ale i české kulturní scény. Proto Lúčnica po třech letech opět přijíždí za českými diváky, aby jim zprostředkovala bohatství slovenské kultury a tradic a podpořila kulturní dialog mezi Slovenskem a Českou republikou.

Během listopadu 2023 Lúčnica postupně navštíví Karlovy Vary, Pardubice, Jihlavu a turné vyvrcholí vystoupením v Praze. Diváci ve všech těchto městech se mohou těšit, že vystoupení Lúčnice budou jako vždy plná energie a nadšení, díky kterým je Lúčnica fenoménem známým po celém světě.

Zažijte tradičně energické vystoupení  slovenského uměleckého souboru.

www.lucnica.sk