Kulturní akce

Komunita pro komunitu: Ozdobte vánoční stromeček pro zvířátka a pohlaďte si je!

M 

áte rádi zvířátka? Tak si nenechte ujít zajímavé prosincové akce, které si pro vás připravila Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) a spolek Pestré Polabí v projektu Komunita pro komunitu.

Ozdobte stromeček v Podůlšanech

Přijďte ozdobit vánoční stromeček pro zvířátka! V neděli 3. prosince 2023 se můžete vydat na procházku. A to od 10 hodin od hospody v Podůlšanech.

Ale pozor! „Zvířátkům stačí dva kousky ovoce či zeleniny od každého, abychom jim neublížili. Více je možné vzít kaštanů,“ řekla za pořadatele ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Jak se chovají zvířátka v zimě?

„Na procházce se dozvíte spoustu zajímavých informací o chování zvířátek v zimním období,“ sdělil předseda spolku Pestré Polabí Martin Trávníček.

„Po návratu z vycházky budou v hospodě připraveny teplé nápoje,“ doplnila Jana Machová.  

U ovčího výběhu na konci Dřítče

Pohladit si zvířátka, příjemně strávit předvánoční čas v jejich společnosti a zahřát se teplým nápojem budete moct v sobotu 16. prosince 2023 od 14 hodin na akci Vánoce se zvířátky. „Sejdeme se u ovčího výběhu na konci Dřítče, směrem na Dražkov,“ sdělila Ludmila Pavlíková z Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), komunitní pracovnice v projektu Komunita pro komunitu.

„Těší se na vás oslíci Slávek, Darek, Olík a stádo ouessantských oveček,“ podotkl Martin Trávníček ze spolku Pestré Polabí. „Na zahřátí bude připraven čaj a pro dospěláky svařáček,“ dodal.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory. „Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví.