AktualityKulturní akce

Kavárna Universitas: Češi a Evropa

E 

vropa bude tématem Kavárny Universitas, která příští úterý připomene nadcházející české předsednictví Rady EU. Jak přibližovat Evropskou unii občanům, o Evropě jednoduše, tak se jmenuje další díl série diskusí, kterou organizují studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Ti si tentokrát jako hlavního hosta pozvali vedoucí Oddělení pro Eurocentra v České republice Ing. Ludmilu Johnovou.

Evropská unie je vděčným mediálním tématem, které neustále rezonuje ve veřejném prostoru. Málokdo z občanů ale přesně dokáže pojmenovat všechny výhody a nevýhody, které nám členství v Evropské Unii přináší. Větší informovanost občanů ČR je úkolem Eurocenter, která patří pod Úřad vlády. Vedoucí těchto center, Ludmila Johnová, bude mluvit o tom, jak Češi vnímají Evropskou Unii, jak se vyvíjí veřejné mínění, a také o aktuálních trendech ve vzdělávání. České předsednictví Radě EU odstartuje 1. července.

Ludmila Johnová působí čtvrtým rokem jako vedoucí Oddělení pro Eurocentra v rámci Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády, kde koordinuje informační aktivity týkající se EU a členství Česka v EU napříč regiony ČR. Zajímá se o aktuální dění v EU, sleduje trendy ve veřejném mínění a ve vzdělávání, především v tom neformálním. S mládeží pracuje i ve volném čase. Na pozici předsedkyně Komise mládeže České kuželkářské asociace organizuje kempy a turnaje pro mladé kuželkáře a jako trenérka doprovází mládežnickou reprezentaci na cestách po celé Evropě.

 

KDY: úterý 21. června od 17:00 do 19:00

KDE: Divadlo Exil, Machoňova pasáž, tř. Míru 60, Pardubice

Vstupné dobrovolné.

Více informací najdete zde: O Evropě jednoduše. Jak přibližovat Evropskou unii občanům?