AktualityPardubicko

Kapacita mateřinek se rozroste o dalších 30 míst

B

lížící se zápisy do mateřských škol s sebou přinesou také až o 30 míst navíc. Umožní to zprovoznění bývalé školky ve Svítkově nacházející se v ulici K Dubině, kterou město plánuje opravit a otevřít zde nové dvě třídy.

Provoz bývalé dvoutřídní školky s kapacitou nacházející se v ulici K Dubině, tedy poblíž nedávno zmodernizované základní školy, byl ukončen od září 2020 z důvodu ukončení výjimky od Krajské hygienické stanice Pardubického kraje. „Ve Svítkově jsme v té době pro děti postavili a otevřeli zcela novou školku v ulici Miloslava Špinky, která má ještě odloučené pracoviště v Lánech na Důlku. Z důvodu jistoty zajištění dostatečných kapacit v mateřských školách ve třetím školském obvodě a vlivem další výstavby v této lokalitě jsme se nyní rozhodli budovu bývalé školky menšími opravami dostat zpět do provozu. Moc mě těší, že jsme s hygienou našli společnou řeč a můžeme tak zde otevřít pro nadcházející zápis v případě potřeby spádových dětí až další dvě třídy po patnácti místech,“ informuje náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký s tím, že se jedná jen o dočasné řešení.

Dočasně zprovozněná školka bude fungovat v režimu odloučeného pracoviště MŠ Doubek, tedy ve stejném režimu jako mateřinka v Lánech na Důlku. „Jídlo bude mít školka zajištěno prostřednictvím dovozu z nové mateřské školy, zajistíme tak efektivní provoz. Vedle toho máme v rámci tohoto školského obvodu již hotový návrh přístavby 100 nových míst na mateřské škole Teplého. V únoru bychom chtěli předložit investiční záměr zastupitelstvu, abychom mohli získat všechny stupně projektové dokumentace až pro provedení stavby a mohli s přístavbou co nejdříve začít,“ objasnil Rychtecký další plány na zvyšování kapacit mateřských škol. Odbor školství, kultury a sportu pardubického magistrátu předpokládá, že až budou práce spojené s přístavbou školky na Dukle hotové, bude provoz školky s omezenou kapacitou v ulici K Dubině opět ukončen.