AktualityKulturní akce

Hravé odpoledne na farmě Apolenka

V

úterý 8. září se otevřou brány farmy Apolenka pro všechny zájemce o přírodu a milovníky zvířat. Odpoledne plné zábavy, vzdělávacích soutěží a rodinné atmosféry je určeno celé rodině. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace o činnosti neziskových organizacích z Pardubic a okolí, seznámí se s letošními vítězi prestižního ocenění Regionální potravina, nebo se odreagují u doprovodného programu.
 
Hravé odpoledne na farmě je akce pro širokou veřejnost. Již po desáté se koná pod taktovkou Koalice nevládek Pardubicka, Pardubického kraje a farmou Apolenka. „Rodinami oblíbená krajská akce nabídne dětem i dospělým strávit společně volný čas smysluplným způsobem. Dospělí se dozvědí zajímavé informace z oblasti neziskového sektoru a děti skrz zábavné aktivity budou mít v povědomí prospěšnou činnost neziskovek,“ shrnul přínos akce radní Pardubického kraje Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který akci zároveň zaštiťuje.
 
V rámci doprovodného programu bude probíhat interaktivní hra, která propojí zapojené neziskové organizace a celou rodinu. Každý dětský návštěvník obdrží hrací kartu a bude muset společně s rodiči obejít všechna stanoviště. Malí návštěvníci se mohou těšit na spoustu soutěžních aktivit, které pro ně už teď připravuje přes 20 zapojených neziskovek z Pardubic a okolí. „Tato událost je dobrou příležitostí k prezentaci veřejně prospěšných aktivit jednotlivých zapojených nevládek veřejnosti,“  vyzdvihla smysluplnost akce Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, která taktéž převzala nad akcí záštitu. „Hravé odpoledne na farmě Apolenka nabízí dětem možnost seznámit se s životem zvířat na farmě a hravou formou přiblížit vztah k živé i neživé přírodě.“ dodala senátorka Horská.
 
Areál farmy provoní tradiční trdelníky, nebude chybět ani Kunětická zmrzka a ochutnávky spojené s prodejem regionálních potravin. Koupí kávy nebo upomínkových předmětů mohou návštěvníci podpořit činnost zapojených neziskovek. V průběhu zábavného odpoledne si děti budou moci vyzkoušet projížďky na koních, bohatý doprovodný program zpestří ukázky dravců, parkuru nebo králičího hopu.
 
Chlapci určitě ocení prohlídku hasičské techniky, děvčata nejspíš přiláká taneční vystoupení nebo malování na obličej. Na všechny děti čekají drobné odměny, a také divadelní ztvárnění pohádky Rákosníček a jeho rybník v podání Chvaletického divadla Jen Tak. Na závěr se rodiče budou moci zrelaxovat u cvičení jógy s Michalem Rauerem. Vstup i parkování v místě je pro veřejnost zajištěno zdarma.