Aktuality

Hledáme #kouskyDOBRA

 

N

 

a letošní první prosincový den připadla oslava dne dárcovství a dobrých skutků – Giving Tuesday. Ta se koná po celém světě již od roku 2012, v Česku pak od roku 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Miliony lidí se ten den vždy spojí, aby podpořily aktivity, kterým věří, a společenství, v nichž žijí. Za čtyři roky se v rámci Giving Tuesday v Česku podařilo na charitativní účely vybrat více než 111 milionů korun, darovat desítky tun oblečení a potravin lidem v nouzi, a hlavně vykonat bezpočet dobrých skutků. V rámci této iniciativy připravilo Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka (DC KONEP) pro vánoční čas v Pardubicích výzvu „hledáme #kouskyDOBRA“.

Hlavní smyslem výzvy je přinést malé povzbuzení v této nelehké době a alespoň trochu přispět k rozptýlení negativní atmosféry, již přináší současná situace. Při procházkách po parcích v centru Pardubic najdou lidé na několika místech vzkaz směřující k zamyšlení se nad tím, kolik dobra stále můžeme nacházet v úplně obyčejných věcech nebo drobnostech, které však často udělají hodně a ve svém součtu ukážou, že svět kolem nás není jen špatný.

„Koronavirová krize významně zasáhla do životů našich občanů. Jsem rád, že dobrovolnická centra v kraji jsou aktivní a přicházejí s novými nápady, jak pomáhat lidem ve svém okolí zvládat toto obtížné období“, zhodnotil výzvu Pavel Šotola, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

„Neváhejte a pojďte do toho s námi. Každý dobrý skutek se počítá! Těšíme se na vaše počiny, příběhy, komentáře nebo třeba jen fotky, když narazíte na místo se vzkazem. Sdílejte s hashtagem #kouskyDOBRA na sociálních sítích a pomozte šířit tuto myšlenku dál. Pro inspiraci si můžete každý prosincový den otevřít okénko adventního kalendáře, který jsme vytvořily na našem novém webu www.dobrokonep.cz“, vyzývají Lucie Křivková a Kateřina Mužíková, koordinátorky DC KONEP.

„Nezapomínejme, že kousky dobra je třeba hledat v jakékoliv době, nejen v té předvánoční. Zkusme do adventu, i do nového roku vykročit s nadějí, že se nám díky nim podaří tuto temnou dobu rozsvítit“, nabádá Miluše Horská, předsedkyně Výboru pro sociální politiku Senátu Parlamentu ČR a místopředsedkyně správní rady Koalice nevládek Pardubicka.