PardubickoUncategorized

Globus věnoval potravinovým bankám za čtyři roky přes 500 tun zboží, jen loni to bylo na 159 tun potravin

 

J 

iž deset let podporují hypermarkety Globus skrze Českou federaci potravinových bank lidi, kteří nemají dost potravin. Takřka denně každý z patnácti hypermarketů odesílá do regionálních skladů bank výživu pro děti, mléčné výrobky, pečivo, vejce a ovoce a zeleninu. Zboží pak potravinové banky rozdělují mezi ty, kteří trpí nedostatkem prostředků a jídla se jim nedostává. Loni to bylo i přes složitou situaci 159 tun potravin, přičemž 20 tun zboží z toho Globus věnoval mimořádně do podzimní Sbírky potravin. Jen za poslední čtyři roky se váha darovaných potravin hypermarkety Globus vyhoupla na 500 tun. Podle České federace potravinových bank je taková pomoc, zejména v krizi způsobené koronavirem, nepostradatelná.

Pravidelnou pomoc na denní bázi poskytují hypermarkety Globus potravinovým bankám od roku 2011. Snaží se tak společně pomoci a zároveň tím obchody hospodaří s potravinami udržitelnějším způsobem. „Potraviny ještě před vypršením data spotřeby neprodáváme ve slevě, ale včas je poskytujeme přes potravinové banky sociálně potřebným lidem. V posledních letech jsme rozšířili okruh potravin vhodných k darování, aby měli příjemci pestřejší jídelníček. Je to pro ně důležité, zejména pokud jde o děti nebo seniory,“ říká Lutfia Volfová, vedoucí externí komunikace Globus.  

Nepostradatelnost dárců jako je Globus potvrzuje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank. „Důležité jsou pro nás stabilní dodávky. Zejména v posledních dvanácti měsících, kdy se rozšiřuje počet lidí, kteří mají díky následkům krize okolo koronaviru nedostatek jídla,“ řekla.