Kulturní akce

Filmový klub Chrudim zahraje ve čtvrtek vítězný snímek z letošního festivalu v Cannes

  ilmový klub promítne ve čtvrtek snímek Trojúhelník smutku, ověnčený Zlatou palmou z letošního festivalu v Cannes. Břitká komedie o pokrytectví a opojnosti moci, která nenechá na žádné postavě nit suchou, vstoupila do českých kin 6. října a už má vysoké hodnocení na webové Česko-Slovenské filmové databázi: diváci jí aktuálně přisuzují 86 procent.

Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya jsou pozváni na luxusní výletní plavbu. Společnost jim dělá vybraná smetánka: starý mládenec hledající životní lásku, výstřední ruský obchodník a celému mumraji vládne kapitán, který je věčně pod parou. Když nečekaná událost zamíchá kartami, charaktery pasažérů se ukáží v pravém světle…

Jízlivá výpověď o lidech z horních pater společnosti, kteří tuze rádi mluví o rovnosti a přitom žijí v naprostém opaku, zaujme už nápaditým prologem. Další visačkou kvality je provokativní sekvence tvořící vrchol pomyslného trojúhelníku. Tři epizody filmu mají rozdílné tempo i atmosféru, ale spojuje je satira, v níž švédský režisér Ruben Östlund střídá filipiku proti umění s typicky současným koloritem rozevřených nůžek sociálních propastí a politických ideologií plných myšlenkové prázdnoty.

Projekce začne ve 20 hodin. Za lístek zaplatí držitel klubového průkazu 70 a ostatní návštěvníci 110 korun.

Miloš Pelikán