Kulturní akce

Avízo: Galerie Univerzity Pardubice uvede díla Pavla Hayeka

alerie GU: Univerzity Pardubice otvírá tento týden další výstavu. Tentokrát v prostorách univerzitní auly představí českého výtvarníka Pavla Hayeka. Vernisáž otevře výstavu ve čtvrtek 13. října a zájemci o umění si mají šanci prohlédnout tato moderní díla do 14. listopadu.

Pavel Hayek (63) je spojován s tzv. konkrétním uměním s důrazem na geometrickou abstrakci. Hayekova tvorba se pohybuje mezi abstrakcí a konkrétním uměním, novější a poslední série vykazují prvky op-artu, jedním ze směrů geometrické abstrakce. Ten maximálně využívá rozumu, přesnosti a logiky, zpracovává poznatky z geometrie a fyziognomie, a je spojen s psychologickými výzkumy. Díla Pavla Hayeka jsou zastoupena mimo Národní galerii Praha v mnoha českých galeriích, ale také v německých galeriích ve Stuttgartu, Frankfurtu, v kanadském Calgary nebo v National Gallery of Art v americkém Washingtonu DC.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)

KDY: vernisáž čtvrtek 13. 10. 2022 od 17.30 h, výstava potrvá do 14. 11. 2022

KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice (budova Auly Arnošta z Pardubic), Studentská 519 Pardubice

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

Těšíme se na Vás!