AktualityPardubicko

Fakulty Univerzity Pardubice otevírají své dveře pro uchazeče o studium

F akulty Univerzity Pardubice chystají pro uchazeče o studium Dny otevřených dveří, během nichž budou moci zájemci zjistit všechny informace, a také se osobně nebo virtuálně podívat přímo na univerzitu. Už zítra odstartuje tuto sérii Fakulta zdravotnických studií, která nabídne zájemcům svůj den online. Dveře dalších šesti fakult se otevřou v průběhu ledna až března.

Fakulta zdravotnických studií se studentům představí online zítra od 10 do 13 hodin. Při online setkání budou zástupci studijního oddělení a zástupci všech studijních programů zodpovídat dotazy položené přímo i prostřednictvím chatu. Zároveň se uchazeči mohou těšit na videa i video prohlídku, při níž studenty virtuálně provedou fakultou. Připojit se k online setkání lze na stránce fzs.upce.cz.

Fakulta chemicko-technologická plánuje přivítat uchazeče o studium hned dvakrát. Poprvé otevře své dveře ve středu 26. ledna a znovu ve středu 9. února. Zájemci o studium se dozvědí nejen to, jaké programy se na fakultě vyučují, ale zjistí také, v jakých laboratořích se budou moci vzdělávat a do jakých výzkumů se budou moci zapojit. Další informace na stránkách fcht.upce.cz.

Fakulta elektrotechniky a informatiky se uchazečům otevře v pátek 4. února od 10 hodin. Vzhledem k proměnlivé situaci spojené s pandemií koronaviru zástupci fakulty připravili virtuální Den otevřených dveří, který je možné na webu fakulty zhlédnout již nyní. Uchazeči zjistí, do jakých studijních programů se mohou přihlásit a že na ně čekají modernizované laboratoře, učebny, seminární místnosti a odpočinkové zóny. Více informací na fei.upce.cz.

Zájemci o studium na Fakultě ekonomicko-správní by si měli v kalendáři zaškrtnout sobotu 12. února. V tento den budou moci nahlédnout do prostor fakulty, kde se mezi 9. a 12. hodinou dozví vše potřebné o studiu z oblasti ekonomie, managementu, financí, veřejné správy a informatiky propojené s ekonomií. Další fakultní informace lze nalézt na stránkách fes.upce.cz.

Dopravní fakulta Jana Pernera se uchazečům otevře o necelý týden později. Zástupci fakulty se těší na osobní setkání v pátek 18. února. Již nyní se ale mohou zájemci o studium na fakultě a její nabídce studia dozvědět více z online Dne otevřených dveří na webové stránce fakulty dfjp.upce.cz.

Fakulta filozofická otevřela své dveře virtuálně a uchazečům na svém webu nabízí rozsáhlý soubor videí a rozhovorů, z nichž mohou uchazeči čerpat potřebné informace. Vše lze zhlédnout na ff.upce.cz.

Fakulta restaurování, která sídlí v Litomyšli, plánuje setkání s uchazeči o studium na březen nebo duben. „Předpokládáme, že se den otevřených dveří uskuteční v tomto období, aby mohl sloužit zároveň ke konzultacím nad domácími pracemi potřebnými k přijímacím zkouškám,“ vysvětlil proděkan Fakulty restaurování PhDr. Tomáš Kupka, Ph.D. Více informací na stránce fr.upce.cz.

Kontaktní Dny otevřených dveří se uskuteční pouze, pokud to epidemická situace dovolí. Už nyní se mohou uchazeči dozvědět o studiu na všech sedmi fakultách a zázemí Univerzity Pardubice ze streamu celouniverzitního online Dne otevřených dveří na platformě YouTube nebo Facebooku Univerzity Pardubice