Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MUZEJNÍ NOC v Automatických mlýnech

17 května /17:00 - 22:30

Zveme vás na PARDUBICKOU MUZEJNÍ NOC.
Všechny instituce v Automatických mlýnech si pro vás na tento unikátní večer připravily zajímavý program a zážitky, na které se už teď můžete těšit!
===========================
🟠 Nadace Automatické mlýny
🧱 Otevření budovy SILA spolu s barem a střešní vyhlídkou – vstup ZDARMA pro návštěvníky
🧱 Multifunkční sál – promítání dokumentů – Šumná města (AM v plném provozu), krátkých smyček videí ze stavby, vyjádření architektů
🧱 Exkluzivní večerní prohlídky v 18, 19 a 20 h (60 min) – venkovní prohlídky areálu se zaměřením na architekturu jednotlivých budov od historie po současnost
🧱 Stánky s občerstvením a foodtrucky na piazzettě.
Vstupenky na komentované večerní/noční prohlídky si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru budovy SILA a také přes odkaz na Reservio.
👉🏼👉🏼👉🏼 bit.ly/AM_rezervace
===========================
🟠 Sféra
🧱 Nox longa – Den odchází, noc přichází. A ne ledajaká.
🧱 Když se narodíme, máme sto miliard mozkových buněk. Jako malí jsme kreativní a autentičtí. Přijďte oživit tyto vlastnosti do architektonicky krásné a technologiemi nadupané Sféry v Pardubicích! Dílny, laboratoře, Science on a Sphere a Sférické hřiště jsou místa, kde se společně budeme za soumraku pohybovat.
🧱 Vstup ZDARMA. Vhodné pro všechny generace.
===========================
🟠 Gampa
🧱 Navštivte prostor galerie proměněný v noční krajinu možné budoucnosti Česka, výstavu CZ2: Vize pro Českou republiku. Pardubická muzejní noc v GAMPĚ, přijďte si posvítit na krajinu jedné z našich možných budoucností.
🧱 17–20 h Světlonoc – workshop pro děti i jejich rodiče, kteří se nebojí tvořit a poznávat nové věci.
🧱 21:30–22 h Cesta na Měsíc a Memento můry – projekce krátkometrážního francouzského vědeckofantastického film z roku 1902 s živým hudebním doprovodem pospolu s filmovou baladou od Antonína Závodného, Maxe Stejskala a Doroty Václavíkové (11 min., s anglickými titulky).
===========================
🟠 Gočárova Galerie
🧱 17:00 – 24 h Volný vstup do Gočárovy galerie v Automatických mlýnech na stálou expozici Transmise a krátkodobou výstavu Postprizma
🧱 17:00 Komentovaná prohlídka stálé expozice Transmise pro dospělé návštěvníky (nutná rezervace na pokladna@gocarovagalerie.cz; prohlídka trvá 45 minut)
🧱 18 h, 19 h, 20 h Komentované prohlídky budovy Gočárovy galerie v Automatických mlýnech pro dospělé návštěvníky (nutná rezervace na pokladna@gocarovagalerie.cz; délka prohlídek 45 minut)
🧱 17:00 – 20 h Cihla k cihle – výtvarný workshop v edukačním ateliéru (5. NP) inspirovaný uměleckými díly z aktuální výstavy Postprizma.
Vyzkoušíte si nejrůznější výtvarné techniky od kresby, malby po grafiku a vytvoříte si papírovou maketu cihly s vlastním originálním vzorem. Dobrodruzi i kreativci, velcí i malí jsou vítáni!
🧱 15:00 – 20 h Dobrodružná hra pro děti Pevnost: Tři věže ve spolupráci s Východočeským muzeem a Zelenou bránou, vyhlídková terasa Gočárovy galerie se stane součástí dobrodružné hry Tři věže, propojující některé z pardubických dominant. Přijďte odhalit její tajemství a vyřešit herní úkol.
Těšíme se s vámi na tuto kouzelnou noc!

Podrobnosti

Datum:
17 května
Čas:
17:00 - 22:30

Místo konání

Automatické Mlýny
Mezi Mosty
Pardubice I, Pardubický 53003
+ Google Mapa