Načítám Akce

« Všechny Akce

13. Multikultůrní týden

17 května /16:30 - 24 května /23:00

Od 17. do 24. 5. přivítají Pardubice 13. ročník festivalu Multikulturní týden, který nabídne přehlídku kultur a národností žijících s námi a kolem nás. Cílem je obohatit společenský život Pardubic, vytvořit neformální prostor pro vzájemná setkávání, poznat zvyky jiných zemí a zažít netradiční momenty pod vedením zahraničních i českých lektorů.
Festival původně vznikl v rámci Dnů proti rasismu a za dobu své existence si již získal pevné místo v kulturním kalendáři města. Podpořil v seberealizaci a začlenění do společnosti mnohé z těch, kteří našli v Pardubicích nový domov, a souvisle napomáhá odbourávání předsudků. Velký dík za to patří zakladatelkám festivalu, Ivoně Baklíkové a Petře Srdínkové.
Ve spolupráci s mnoha partnery se opět podařilo sestavit zajímavý program. Čekají vás hudební a taneční vystoupení, tematické večery, sportovní turnaj, výstavy, cestovatelské besedy i výtvarné dílny.
13. ročník festivalu Multikulturní týden se koná ve znamení oslav 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie a záštitu nad ním převzali ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, senátorka Parlamentu ČR Miluše Horská, rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor statutárního města Pardubic Jan Nadrchal.
Přejeme vám mnoho jedinečných zážitků a příjemných setkání. Europe Direct Pardubice
Kompletní program na webových stránkách multikulturnityden.cz.

Podrobnosti

Zahájení:
17 května /16:30
Ukončení:
24 května /23:00

Místo konání

Pardubice