AktualityPardubicko

Europoslanec Zdechovský předsedá nové skupině přátelství EP-Maledivy

 

S

kupina přátelství EP-Maledivy dnes uspořádala své první zasedání v Evropském parlamentu u příležitosti návštěvy tajemníka zahraničních věcí Malediv Abdula Gafoora Mohameda v Bruselu. V čele nové parlamentní skupiny bude europoslanec Tomáš Zdechovský, dlouholetý zastánce demokratické transformace Malediv.

 

„Diplomatické vztahy Malediv a EU právě vstoupily do nové fáze. Maledivané, kteří se od nynějška mohou spolehnout na podporu naší skupiny přátelství v Evropském parlamentu, získali tímto jistotu, že prohlubování spolupráce mezi Evropským parlamentem a Maledivami bude pokračovat,“ řekl Tomáš Zdechovský.

 

„Jsem vděčný europoslanci Tomáši Zdechovskému za další iniciativu, která pomůže lidem na Maledivách. Stálá skupina přátelství v Evropském parlamentu usnadní výměnu informací a diskusi o vývoji v naší zemi. Víme, že se můžeme spolehnout na podporu Tomáše Zdechovského a dalších členů skupiny v tom, že se Maledivy stanou životaschopným partnerem EU,“ dodal ministr zahraničí Ghafoor Mohamed.

 

Tomáš Zdechovský obdržel v červnu státní vyznamenání Malediv za dlouhodobou podporu lidských práv a demokracie na tomto jihoasijském ostrově. Zdechovský pomáhá opozici v jejím úspěšném boji proti předchozímu autoritářskému režimu.