AktualityPardubicko

Den otevřených dveří v Kosatci láká na nevšední hrátky a speciální pochoutky

 

Centrum Kosatec slaví 10 let existence.  Jeho dveře se otevřou dokořán v úterý 14. září v 9 hodin.  Na prohlídku bezbariérové budovy, případně i komentovanou, se až do 17 hodin můžou vydat dospělí i děti. Na návštěvníky však budou čekat i další zážitky.

„Propluli jsme zdárně deseti lety, a proto bude oslava volně spojená s tématem vodního světa a námořnictví,“ vysvětluje ředitelka Pavlína Potůčková. Ostatně, od názvu centra není slovotvorně daleko k největšímu druhu delfína…

Před vchodem do budovy se objeví maják symbolizující pomoc a naději pro osoby se zdravotním si sociálním znevýhodněním. Hned na recepci bude probíhat chytání rybiček na udičku. Ve společenském sále si zájemci zasportují na trenažéru veslování. Připraven tam bude i stylový fotokoutek: umožní pobyt  v tlamě žraloka či těle mořské panny nebo společnou plavbu na jedné lodi. Poblíž něj bude dílnička, kde si lidé budou moci vyrobit magnetku v podobě lodičky nebo delfína.

V relaxační místnosti bude díky stařeckému obleku možné zakusit pocity člověka v pokročilém věku se zdravotními potížemi. Svůj sortiment předvede a k zakoupení nabídne šicí a keramická dílna. Velkou atrakcí se nejspíš stane 3D tiskárna umístěná ve druhém patře.

Na střeše impozantní budovy pak návštěvníci zjistí, jak vypadá a co vše obnáší včelaření. „Za příznivého počasí na zahradě, eventuálně ve společenském sále se budou luštit křížovky. A budou se i kreslit rybičky podle šablony, aby jako společné dílo vzniklo ozdobné akvárium,“ dodává ředitelka Kosatce.

Vodnímu světu se přizpůsobí i kavárna v přízemí. V jejím menu budou třeba jednohubky s rybí pomazánkou, utopenci, sladké dunajské vlny či nefalšovaný námořnický guláš.

Předchozí řádky jsou jen ochutnávkou z chystané nabídky. „Česká abilympijská asociace a její Centrum Kosatec vás srdečně zvou. Přijďte k nám na pohodovou oslavu kulatin. Těšíme se na vás!“ vzkazuje Pavlína Potůčková.