AktualityPardubicko

Chcete podpořit projekty neziskových organizací, které jsou prospěšné svému okolí? Zapojte se do veřejného internetového hlasování na webu Burzy filantropie!

Ch

cete podpořit projekty neziskových organizací, které jsou prospěšné svému okolí? Zapojte se do veřejného internetového hlasování na webu Burzy filantropie!

Burza filantropie, jedinečný koncept na podporu prospěšných projektů neziskových organizací v Pardubickém kraji, letos vstoupila do 10. ročníku. V roce 2020 se uskutečnila, i přes koronavirovou epidemii, ve čtyřech okresech kraje. Finanční i jinou podporu od donátorů z řad podnikatelů, firem a samosprávy v hodnotě přes 1,5 milionu korun získalo 36 dobročinných projektů neziskových organizací.

„Za uplynulých devět ročníků jsme se přesvědčili, že v tomto jedinečném a inovativním projektu nejde pouze o finanční či materiální podporu. V otevřené komunikaci mezi neziskovými organizacemi, firmami a veřejnou správou se buduje také důvěra a partnerství. To vnímám jako důležitý předpoklad pro vytváření zdravé občanské společnosti,“ uvedl k projektu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Letošní Burzy filantropie se blíží. Již 45. Burza odstartuje v pondělí 21. června v Pardubicích a o dva dny později v Chrudimi. Do obou okresů přihlásilo své projektové záměry 36 neziskovek. O postupujících projektech do červnových Burz rozhodnou nejen donátoři, ale také veřejnost. Neziskové organizace z Pardubicka a Chrudimska můžou lidé podpořit prostřednictvím internetového hlasování od pondělí 17. května. Pro pardubický okres na www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2021/okres-pardubice-2021/ a pro chrudimský okres na www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2021/okres-chrudim-2021/. Hlasování končí 24. května.

Z každého okresu postoupí projekt s nejvíce získanými hlasy od veřejnosti. V případě shody s výběrem donátorů postupuje další projekt v pořadí,“ sdělila ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová a dodává: „Věříme, že veřejnost této možnosti využije a touto jednoduchou cestou podpoří svou oblíbenou neziskovku nebo projekt, který ji svou prospěšností zaujme nejvíce.“

Až do 24. května mohou přihlašovat do Burzy filantropie své projektové záměry neziskové organizace ze Svitavska a Orlickoústecka, a to pomocí elektronického formuláře, který je i s více informacemi k dispozici na webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2021/prihlasovaci-formular. Internetové hlasování veřejnosti pro tato okresy proběhne od 10. do 17. června. Samotné Burzy se uskuteční na podzim 6. října pro okres Ústí nad Orlicí a 20. října pro okres Svitavy.

Burzu filantropie pořádá Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem od roku 2012. Projekty neziskových organizací pomáhají zlepšovat prostředí a podmínky života ve městech, obcích i komunitách. To vše se děje cestou velmi transparentní spolupráce neziskovek, veřejné správy a podnikatelského sektoru. Výsledky hovoří za vše. Za devět let působení Burzy filantropie v Pardubickém kraji podpořili donátoři celkem 355 prospěšných projektů částkou přes 12 milionu korun.